REKLAMA

Szkolenie pt. 'Hazard? Nie, dziękuję’ w SP nr 2 w Końskich [zdjęcia]

W czwartek 21 listopada Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich zostało przeprowadzone szkolenie w ramach kampanii Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie, dziękuję”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 8 wraz z opiekunami oraz dyrektor szkoły Jacek Szmit.

REKLAMA

Szkolenie przeprowadzili pracownicy Urzędu Skarbowego w Końskich Robert Pałgan i Sławomir Gorzelak. Celem kampanii jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, również w internecie, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego.

REKLAMA

W trakcie szkolenia zostały przedstawione następujące zagadnienia:

– podatki jako źródło finansowania obszarów budżetu państwa, z których korzystają wszyscy obywatele RP,
– znaczenie podatków dla prawidłowości funkcjonowania kraju z jednoczesnym wskazaniem roli każdego Polaka w jego egzekwowaniu, propagowanie akcji „Weź paragon”,
– podstawowe informacje o organizacji, roli i funkcjonowaniu Krajowej Administracji Skarbowej,
– kampania edukacyjna „Hazard? Nie, dziękuję”. W jej ramach przedstawiono trzy prezentacje multimedialne uświadamiające zagrożenia wynikające z uprawiania hazardu, w tym ryzyko uzależnienia i negatywne konsekwencje na poziomie materialnym w życiu osobistym i społecznym. Wskazano także obszary hazardu i grożące kary za udział w nielegalnych grach oraz rolę KAS w zwalczaniu nielegalnego procederu.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w zajęciach zadając prowadzącym szereg intrygujących pytań. Udział młodych ludzi w takich spotkaniach oraz szkoleniach są niewątpliwie korzystne dla nich samych, ponieważ przybliża im znajomość problemu oraz zmniejsza ryzyko jego doświadczenia.

Zdjęcia (Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz