REKLAMA

Szkolili kolonistów w Sielpi [zdjęcia, video]

Na wakacje do Sielpi Wielkiej przyjeżdżają dzieciaki z całej Polski. W ośrodku Łucznik przebywa obecnie duża grupa z Warszawy. Konecka Policja postanowiła przeszkolić młodzież z zasad bezpieczeństwa.

REKLAMA

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zagrożeniach związanych z używkami z młodymi ludźmi w sali konferencyjnej ośrodka „Łucznik” rozmawiały starszy sierżant Sylwia Sobczyńska oraz nadkomisarz Małgorzata Stępień – Kęsik.

Policjantki przyznają, że to nie jest jednorazowa akcja – „Staramy się codziennie przeprowadzać takie prelekcje z młodzieżą, bo to ważne by najmłodszym przypominać o podstawowych zasadach ruchu drogowego, a nieco starszych uczulać na to co im grozi na wakacjach. Chcemy pokazać im jakie są np. skutki używania dopalaczy, a także jak te środki mogą w ogóle wyglądać.” – przyznaje Sylwia Sobczyńska z koneckiej policji.

REKLAMA

Podczas prelekcji dzieciaki z jednej z warszawskich szkół żywo reagowały na zadawane im pytania i zagadki. W części dotyczącej dopalaczy z uwagą przypatrywały się opakowaniom w jakich mogą znajdować się takie substancje.

Podobne akcje Komenda Powiatowa Policji w Końskich zamierza przeprowadzać w trakcie roku szkolnego – „Po sezonie, jeżdżąc po szkołach również będziemy uczulać na zagrożenia, zwłaszcza dopalacze, które jak się ostatnio okazało są niezwykle groźne. Takie spotkania to po prostu profilaktyka” – opowiedziała nam Sylwia Sobczyńska.

To ważne by nasze dzieci były świadome zagrożeń. Być może podobne lekcje uchronią choć część z nich przed często dramatycznymi skutkami zażywania używek, czy błędów na drodze.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *