REKLAMA

Szkoły Uniwerek z Końskich zapraszają do Liceum, Technikum i Szkoły Branżowej! [zdjęcia]

Świętokrzyskie Centrum Kształcenia „Uniwerek” w Końskich rozpoczęło swoją działalność 1 września 2009 roku. Szkoła położona jest w centrum miasta: Końskie, ul. Piłsudskiego 72, tel. 413752021, e-mail: [email protected], Kielce, ul. M. Opielińskiej 21, tel. 413686696, e-mail: [email protected]Szkoła jest przyjazna uczniowi, inspirująca i zapewniająca harmonijny rozwój. Przygotowuje uczniów do funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych. Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych do zapoznania się z ofertą edukacyjną. Wszelkie informacje udzielane są także mailowo i telefonicznie (adres i numer powyżej). Co ważne – Szkoły są całkowicie bezpłatne!

REKLAMA

Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące jest skierowane do osób, które chcą w przyszłości kontynuować naukę na studiach wyższych. Nauka w Liceum trwa 4 lata i kończy się egzaminem maturalnym. W zależności od zainteresowań uczniów wyznacza się od 2 do 4 przedmiotów ujętych w podstawie programowej w zakresie rozszerzonym.

REKLAMA

Technikum Zawodowe

Technikum jest szkołą na podbudowie szkoły podstawowej, o pięcioletnim cyklu nauczania. Realizujemy program z zakresu przedmiotów obowiązkowych ogólnych oraz zawodowych, innych dla danego zawodu, opracowany i zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji. Zawód, w którym kształci szkoła, uwzględnia zainteresowania uczniów i oferuje dwa przedmioty ujęte w podstawie programowej kształcenia ogólnego w zakresie rozszerzonym. Uczniowie naszej szkoły w trakcie nauki odbywają praktyki zawodowe. Ukończenie szkoły daje wykształcenie średnie z możliwością uzyskania świadectwa maturalnego oraz tytułu technika poprzez zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Szkoła kształci w następujących zawodach:

– technik budownictwa

– technik informatyk

– technik hotelarstwa

– technik ochrony środowiska

– technik pojazdów samochodowych

– technik mechanik

– technik żywienia i usług gastronomicznych

– technik usług fryzjerskich

– technik geodeta

– technik architektury krajobrazu

Branżowa Szkoła I stopnia

Szkoła branżowa skierowana jest dla absolwentów szkoły podstawowej. Nauka trwa 3 lata. Uczniowie szkoły branżowej uczą się trzy dni w tygodniu w I-ej klasie i dwa dni w tygodniu w II-ej i III-ej klasie, pozostałe dni to praktyki zawodowe u pracodawców, gdzie zdobywają doświadczenie zawodowe. Szkoła pomaga kandydatom w znalezieniu praktyki. Uczniowie szkoły branżowej podpisują z pracodawcami, u których będą odbywać praktyki umowę o pracę jako młodociani pracownicy. Za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie, a okres nauki w szkole wlicza się do lat pracy.

Szkoła branżowa I-go stopnia kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Absolwenci mogą kontynuować naukę zawodu w szkole branżowej II-go stopnia.

Kierunki kształcenia w Branżowej Szkole I stopnia:

– fryzjer

– kucharz

– sprzedawca

– piekarz

– cukiernik

– mechanik pojazdów samochodowych

– elektromechanik pojazdów samochodowych

– monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

– lakiernik

– stolarz

– betoniarz – zbrojarz

– kierowca mechanik

ATUTY SZKÓŁ UNIWEREK W KOŃSKICH:

  1. Doświadczona i wykwalifikowana kadra pedagogiczna
  2. Wysoka zdawalność egzaminów zawodowych i maturalnych
  3. Korzystne położenie komunikacyjne (szkoła położona w centrum miasta)
  4. Nauka na jedną zmianę
  5. Udział w projektach edukacyjnych
  6. Nawiązywanie i rozwijanie współpracy międzynarodowej
  7. Wysoki poziom bezpieczeństwa uczniów
  8. Własne zaplecze dydaktyczne, w tym pracownie do doskonalenia umiejętności zawodowych i sprzęt komputerowy oraz multimedialny ze stałym dostępem do Internetu.
  9. Indywidualizacja potrzeb i możliwości każdego ucznia
  10. SZKOŁY SĄ CAŁKOWICIE BEZPŁATNE

Rozpoczął się już nabór na rok szkolny 2020/2021 do Szkół Uniwerek w Końskich. O wszystkich szczegółach rekrutacyjnych informuje sekretariat pod numerem telefonu 41 375 20 21 oraz mailowo [email protected] .

Zachęcamy również do zapoznania się ze szkolną stroną internetową: http://uniwerekck.ehost.pl/ oraz profilem na Facebooku – Szkoły Uniwerek w Końskich – TUTAJ

Podania są przyjmowane: 

– w formie oryginalnej: składamy do sekretariatu szkół, wysyłamy pocztą lub umieszczamy w skrzynce pocztowej przy wejściu do budynku szkół,

– w formie skanu: wysyłamy na adres [email protected]

Podania są dostępne na profilu na FB bądź na stronie internetowej (linki powyżej).

Fotogaleria z życia szkoły:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *