REKLAMA

Tablice z infografikami umieszczono nad zalewem Antoniów [wideo, zdjęcia]

Dzięki współpracy gminy Radoszyce oraz Nadleśnictwa Ruda Maleniecka nad zalewem Antoniów w czwartek zainstalowano trzy tablice z infografikami Lasów Państwowych – o prawidłowym dokarmianiu ptaków, zmianach klimatycznych oraz o pierwszej pomocy.

REKLAMA

„Współpraca popłaca. To takie hasło, dzięki któremu z Nadleśnictwem realizujemy różne inicjatywy dla społeczeństwa, które jest na terenie Nadleśnictwa położonego w Radoszycach i realizującego przede wszystkim potrzeby mieszkańców. Tu, w tym uroczym miejscu, nad zalewem w Antoniowie już pewne inicjatywy wspólnie zrealizowaliśmy. Przypomnę – było to zasadzenie, nasadzenie nowych drzewek, których było tyle, ile mieszkańców gminy Radoszyce” – mówi nam Michał Pękala.

 

REKLAMA

Cel, dla którego nad zalewem stanęły tablice, jak również ich treść przedstawił nam Nadleśniczy Nadleśnictwa Ruda Maleniecka Mateusz Garbacz.

„Czujemy odpowiedzialność społeczną Lasów Państwowych i dbamy, aby zbudować dobre relacje ze społeczeństwem i promować takie zachowania, które będą w zgodzie z naturą. Stąd inicjatywa, żeby przekazać społeczeństwu jak powinno się dokarmiać ptaki, druga tablica jest o zmianach klimatycznych, które bez wątpienia mają miejsce i infografika mówi o tym, jak należy się zachowywać, aby te zmiany nie zachodziły i jak być dobrym dla klimatu, a trzecia – z racji tego, że jesteśmy nad zalewem, jest bardziej ogólna i odnosi się do pierwszej pomocy” – opowiada nam Mateusz Garbacz.

W imieniu gminy oraz społeczności zamieszkującej tereny Nadleśnictwa Ruda Maleniecka za owocną współpracę z leśnikami podziękował Michał Pękala.

„W tym miejscu chciałbym podziękować Nadleśnictwu, całemu zespołowi za pomoc dla społeczeństwa, które znajduje się w gminie Radoszyce i nie tylko, bo zalew jest ogólnodostępny i korzystają z niego również mieszkańcy innych, zaprzyjaźnionych gmin” – dziękuje burmistrz Radoszyc.

Pierwsza z tablic traktująca o właściwym dokarmianiu ptaków została umieszczona od strony ulicy Krakowskiej w Radoszycach – przy mostku. Jest to miejsce, gdzie odwiedzający najczęściej dokarmiają ptactwo. Infografika mówi między innymi czym i jak je dokarmiać. Kluczem do tego jest pokarm, czyli ziarno odpowiednie dla danego ptaka i podawane w odpowiednim miejscu, czyli nie rzucane do wody, tylko w miejsce suche. Jedzenie rozwodnione nie służy ptakom.

Drugą infografikę umieszczono przy plaży, czyli w uwielbianym przez turystów w sezonie letnim miejscu. Z tego powodu to właśnie tam zamontowano tablicę, która przedstawia, jak udzielić pierwszej pomocy, a dokładnie jak poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową oraz na co szczególnie zwrócić uwagę przy udzielaniu pomocy.

Ostatnia tablica stanęła przy wejściu od dużego parkingu. Tamtejsza infografika informuje, czym są i z czym wiążą się zmiany klimatyczne, a także w jaki sposób każdy z nas może im zapobiec.

Gmina Radoszyce współpracuje z Nadleśnictwem Ruda Maleniecka na wielu płaszczyznach, także przy realizacji inwestycji drogowych. O jednej z nich, nad którą prace niebawem się rozpoczną opowiemy Państwu w osobnym materiale.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *