REKLAMA

Tak się bawi w piłkę ręczną! Za nami turniej dziewcząt [wideo, zdjęcia]

Niespodziewanym zwycięstwem zawodniczek ze Szkoły Podstawowej w Rogowie zakończył się VI Jesienny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Jednak nie sportowa rywalizacja była tu najważniejsza.

REKLAMA

Zawody rozgrywane wczesną jesienią w hali Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli stały się już tradycją, ich pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. Organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIA Końskie przy wsparciu Gminy Końskie i Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich.

W turnieju wzięło udział 7. drużyn. Ekipy ze szkół podstawowych w Rogowie, Pomykowie, Kazanowie, Modliszewicach, a także konecka Szkoła Podstawowa numer 1 i dwie drużyny z podstawówki w Stadnickiej Woli. Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę rano od przegranej Kazanowa z SP numer 1 aż 3:10, następnie pierwsza drużyna Stadnickiej Woli  10:0 pokonała Pomyków, a dziewczęta z Modliszewic uporały się z tymi z Rogowa. Po pierwszej kolejce wydawało się, że faworytami do zwycięstwa w całych zawodach są ekipy ze Stadnickiej Woli, Szkoły Podstawowej nr 1 i właśnie z Modliszewic. –„Grałyśmy dwa i wygrałyśmy te dwa. Najpierw wygrałyśmy z Rogowem, drugi przed chwilą zwyciężyłyśmy ze Stadnicką Wolą. Przed nami jeszcze dwa mecze i potem zobaczymy jak nam pójdzie, które będziemy miały miejsce w grupie.”  – o swoich emocjach mówiły nam zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Modliszewicach.

REKLAMA

Dziewczyny oczywiście przejmowały się swoją grą i chciały wypaść jak najlepiej, ale w turniejach organizowanych przez Olimpię nie do końca chodzi o wyniki sportowe. –„Organizujemy turnieje międzyszkolne po to aby pokazać młodym dziewczynom jak można atrakcyjnie spędzić wolny czas oraz jak wszechstronnym i interesującym sportem jest piłka ręczna. Tutaj przyjeżdżają też uczennice, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie. One grając i obserwując starsze koleżanki nabierają doświadczenia i podnoszą swoje umiejętności.   To przede wszystkim zasługa nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia z piłki ręcznej w swoich szkołach i często bezinteresownie biorą udział w zawodach w dni wolne od pracy. Dzięki takiemu turniejowi, który trochę jednak łączy rywalizację z zabawą możemy zachęcić dziewczynki do uprawiania piłki ręcznej.” – mówi Izabela Klusek, prezes UKS Olimpii Końskie.

W kolejnej fazie turnieju nieco słabsze zespoły pomieszały szyki faworytom. Ostatecznie do półfinałów zakwalifikowały się: obie drużyny ze Stadnickiej Woli oraz zespoły z Pomykowa i Rogowa. Na tym etapie doszło do sensacji. Dziewczynki z Rogowa pokonały faworyzowaną pierwszą drużynę Stadnickiej Woli. –„Nie spodziewałyśmy się wygranej, bo Stadnicka Wola jest dobrą drużyną. Grywałyśmy z nimi i zawsze przegrywałyśmy. Tym razem udało się wygrać.” – powiedziała nam Liwia Połeć, grająca w barwach SP Rogów.

W drugim półfinale SP Pomyków zwyciężyła z SP Modliszewice 4:1. Ostatecznie trzecie miejsce przypadło pierwszej drużynie Stadnickiej Woli, która w meczu o brąz rozprawiła się z Modliszewicami. W całym turnieju zwyciężyły dziewczynki z Rogowa, które w finale pokonały zawodniczki z Pomykowa. Za najwartościowsze piłkarki uznano Liwię Połeć z Rogowa i Martę Krakowiak z Pomykowa, najlepszą strzelczynią okazała się Natalia Nowek ze SP w Stadnickiej Woli. Nagrodzono też najlepsze zawodniczki z poszczególnych drużyn: Dominikę Szukalską (SP Pomyków), Wiktorię Korzekwę (SP Rogów), Natalię Sosnowy (I drużyna SP Stadnicka Wola), Karinę Kaczmarczyk (SP Modliszewice), Maję Baran (SP 1 Końskie), Natalię Filipczak (II drużyna SP Stadnicka Wola) i Annę Milewicz (SP Kazanów).

Klasyfikacja VI Jesiennego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych:

1. SP Rogów

2. SP Pomyków

3. SP Stadnicka Wola I

4. SP Modliszewice

5. SP 1 Końskie

6. SP Stadnicka Wola II

7. SP Kazanów

Galeria zdjęć:

 

Radość drużyny z Rogowa po zwycięstwie w turnieju.

Radość drużyny z Rogowa po zwycięstwie w turnieju.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *