REKLAMA

Targi kariery w Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Szkole Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater w Końskich z inicjatywy tamtejszych pedagogów zorganizowano „Targi kariery”. Uczniowie z klas 7 oraz 8 mieli możliwość spotkania się z reprezentantami szkół średnich z powiatu koneckiego. 

REKLAMA

Na zaproszenie dyrekcji „Jedynki” odpowiedziały: I LO w Końskich, II LO w Końskich, Zespoły Szkół Ponadpodstawowych nr 1, 2 i 3 z naszego miasta, a także Zakład Doskonalenia Zawodowego –„Zaprosiliśmy prawie wszystkie szkoły ponadpodstawowe z terenu miasta i gminy Końskie z prośbą o zaprezentowanie szkół, pokazanie swojej oferty dla młodych ludzi. Zaprosiliśmy na aulę również uczniów klas ósmych i siódmych by mogli się z ofertą wszystkich szkół ponadpodstawowych zapoznać tak by zaplanować swoją przyszłość. Klasa ósma to taki moment, że uczniowie wybierają to co możliwe, że przez całe życie będą robić, więc przed nimi bardzo ważna decyzja” – tłumaczy Paweł Milcarek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich.

W sumie około 150 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 uczęszczających obecnie do klas siódmych i ósmych mogło zapoznać się ze stoiskami szkół średnich, porozmawiać z ich uczniami oraz pedagogami. Licea Ogólnokształcące prezentowały przede wszystkim bogatą ofertę naukową, programy zajęć, chwaliły się współpracami z uniwersytetami i międzynarodowymi wyjazdami. Technika pokazywały zawody – można więc było spróbować słodkości tworzonych na zajęciach praktycznych, zobaczyć maszyny zaprogramowane przez uczniów podczas warsztatów z automatyki, poznać tajniki pierwszej pomocy, a nawet zapoznać się z bronią, umundurowaniem i spróbować sił na wirtualnej strzelnicy.

REKLAMA

Uczniowie z ostatnich klas podstawówek byli żywo zainteresowani prelekcjami –„Myślę i zastanawiam się nad wyborem liceum i ogólnie kierunku. Zastanawiam się nad 'Nowym’ i 'Starym’ liceum. Jeżeli chodzi o kierunku to rozważam pol-biol albo biol-chem, ale raczej wybiorę pol-biol z rozszerzonym angielskim” – mówi nam Emilia Pawłowska z klasy 7C.

A decyzje, co do swojej przyszłości ósmoklasiści będą musieli podejmować już niebawem. Nabory do szkół średnich na rok szkolny 2024/2025 ruszą na wiosnę.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *