REKLAMA

Technologiczne warsztaty w MGDK. Laboratorium przyszłości na wakacje [wideo, zdjęcia]

Po tym jak w ferie zajęcia zorganizowane w ramach „Laboratorium przyszłości” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem postanowiono powtórzyć je także w wakacje. Inicjatywa Instytutu Badań Edukacyjnych w tym tygodniu ponownie zaistniała w Końskich, a z innowacyjnych zajęć skorzystało kilkudziesięciu młodych mieszkańców regionu. 

REKLAMA

„Laboratorium przyszłości” to projekt mający na celu zapoznawanie dzieci ze szkół podstawowych z nowymi technologiami. „Projekt ma stwarzać możliwość nabycia umiejętności, których zwykle w szkole dzieci nie mają okazji nabywać” – opowiada nam Izabela Ferens, ambasadorka projektu „Laboratoria przyszłości” w województwie świętokrzyskim.

W tym tygodniu „Laboratorium…” zawitało do Domu Kultury przy ulicy Partyzantów Końskich. Na zajęcia zapisało się około 30 dzieci, przybyło nieco mniej. Warsztaty zorganizowano we wtorek oraz środę –„Mamy na tyle sprzętu, by każdy mógł swobodnie skorzystać bez czekania w kolejce aż jakiś sprzęt się zwolni” – dodaje Izabela Ferens.

REKLAMA

A co można było robić oraz co poznawać podczas zajęć? Jedno ze stanowisk to drukarka 3D, z której uczestnicy mogli korzystać, ale mogli i nabywać wiedzę na temat tego, jak ona funkcjonuje i do czego służy druk 3D. Kolejne stanowisko to programowanie robotów dash oraz photon. Uczestnicy zajęć poznawali też gogle VR i wgrane do nich rozrywkowe aplikacje –„To np. nurkowanie z rekinami, oglądanie muzeum dinozaurów. To jednak nie wszystko, bo dzieci mogły też korzystać z długopisów 3D, gdzie tworzą modele ze specjalnych szablonów” – mówi Izabela Ferens.

„Laboratorium przyszłości” z uwagi na duże zainteresowanie może ponownie przyjeżdżać do Końskich. Zainteresowani zajęciami powinni pytać o nie w koneckim Domu Kultury.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz