REKLAMA

Tłumnie wyruszyli na szlak by uczcić Niepodległą [wideo, zdjęcia]

Konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zaprosił w sobotę do wzięcia udziału w krótkim marszu w ramach uczczenia 104. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na ten apel odpowiedziało około 200 osób! 

REKLAMA

Frekwencja podczas rajdu była wręcz zachwycająca biorąc pod uwagę, że od rana w Końskich z nieba leje się deszcz. Na trasę ruszyły osoby indywidualne, ale i sporo grup zorganizowanych –„Jak zwykle idziemy trasą wyznaczoną przez nas. Białymi kropkami wędrujemy z Ogródka Jordanowskiego lasami w kierunku Skałek Piekło. Tam mam nadzieję, że pogoda pozwoli nam napalić ognisko. Powrót troszkę wytyczoną trasą, troszkę niebieskim szlakiem do Stadnickiej Woli, gdzie przy wiacie zakończymy rajd. To jest 12 kilometrów, więc taki bardziej spacerek. Osób jest mnóstwo, już blisko 200 zweryfikowanych. Są grupy na przykład z Białaczowa, Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, czy z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie” – mówi nam Magdalena Weber, organizatorka rajdu z ramienia PTTK Końskie.

Zorganizowaną grupą byli też pracownicy Starostwa Powiatowego w Końskich i Urzędu Pracy ze starostą Grzegorzem Piecem i dyrektorem PUP Jackiem Werensem na czele. Urzędnicy ruszyli dzierżąc w dłoniach piękne, bo biało-czerwone flagi.

REKLAMA

Każdy wychodzący na szlak otrzymał pamiątkowy znaczek i słodki poczęstunek. Na trasie ogrzać można było się przy ognisku, gdzie także możliwe było upieczenie kiełbaski. Tegoroczna wędrówka dla Niepodległej jest już XXVI Rajdem Niepodległości z Końskich, a organizowany był on w formie indywidualnej wędrówki nawet w trakcie pandemii. Organizatorzy są pewni, że wydarzenie przetrwa i będzie kontynuowane przez kolejne długie lata.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *