REKLAMA

Trwają zapisy na rowerowy rajd 'Piekielnym Szlakiem’

Już 12 września na terenie dwóch gmin (Stąporków i Bliżyn) zorganizowany zostanie „Rajd Rowerowy – Piekielnie dobrym szlakiem” połączony z piknikiem promocyjno-integracyjnym służącym integracji członków lokalnej społeczności gmin: Bliżyn i Stąporków. Poprowadzony zostanie m.in. fragmentami Piekielnego Szlaku.  Pierwsze 150 osób, które zapiszą się na rajd za pomocą formularza zgłoszeniowego otrzyma pamiątkowe medale. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna i Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów.

REKLAMA

Uczestnicy rajdu do wyboru będą mieli cztery trasy rowerowe (o różnych nawierzchniach) prowadzące urokliwymi drogami gmin: Bliżyn i Stąporków.

REKLAMA

Start rajdu zaplanowany został 12 września o godzinie 10.00 z dwóch miejsc.

W Stąporkowie start odbędzie za Gminnym Ośrodkiem Kultury (obok muszli koncertowej) , a w Bliżynie przy altanie grillowej nad zalewem.

TRASA 1  (22 km)

Stąporków – Hucisko – Gosań – Włochów – Sorbin – Zbrojów – Miejsce do Integracji w Płaczkowie Piechotnym

TRASA 2  (31 km)


Stąporków  – Stara Góra – Wielka Wieś – Niekłań Wielki – Majdanki – Borki – Mroczków – Miejsce do Integracji w Płaczkowie Piechotnym

TRASA 3  (31 km)

Altana grillowa nad zalewem w Bliżynie – Świnia Góra – Nowy Odrowążek – Włochów – Pardołów – Świerczów – Sorbin – Zbrojów – Miejsce do Integracji w Płaczkowie Piechotnym

TRASA 4  (44 km)

Altana grillowa nad zalewem w Bliżynie – Ubyszów – Majdów – Książek – Budki – Aleksandrów – Huta – Niekłań Mały – Niekłań Wielki – Wólka Plebańska – Odrowąż – Miejsce do Integracji w Płaczkowie Piechotnym

Zadanie organizowane jest w ramach operacji „Marketing obszaru LGD”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 1.2.5 „Marketing obszaru LGD” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Po zakończeniu rajdu dla uczestników wydarzenia przygotowano poczęstunek (ciepłe kiełbaski) i konkursy z nagrodami.

Więcej informacji na temat rajdu (w tym trasy gps) znadziecie na stronie: http://rajd.piekielnyszlak.pl/.

REKLAMA

One thought on “Trwają zapisy na rowerowy rajd 'Piekielnym Szlakiem’

  1. Myself pisze:

    A kto to chce ludzi integrować? Bo skoro rajd ma SŁUŻYĆ integracji, to znaczy, że jest to zamiar ODGÓRNY.
    Cisną się na usta słowa piosenki „…ale to już było”. Czyżby powtórka z rozrywki? Gdzie są ci co stali po drugiej stronie od ZOMO? Teraz oni będą pałować niezintegrowanych?
    Jakie to z pozoru niewinne – a faktycznie przemyca się stare skompromitowane idee. Najlepiej będzie jak się sami zintegrujecie z resztą społeczeństwa.

Dodaj komentarz