REKLAMA

Trzech piratów drogowych zatrzymano w piątek

Podczas służby 19 sierpnia, funkcjonariusze koneckiej drogówki zatrzymali łącznie trzech kierowców, którzy jechali ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, a 51-latka najwięcej. Rozpędziła swojego volkswagena do 131km/h. Wszystkim zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymali punkty karne i mandaty do zapłaty.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

-,,Kobieta w miejscowości Wyszyna Rudzka jechała VW z prędkością 131 km/h. Oprócz niej przepisy rażąco złamał kierujący pojazdem marki Audi, który w Modliszewicach rozpędził się do 130 km/h oraz kierujący volkswagenem passatem, który w Wyszynie Machorowskiej podróżował z prędkością 118 km/h. Wszyscy stracili prawo jazdy oraz otrzymali wysokie mandaty karne.” – mówi oficer prasowy, st. sierż. szt. Marta Przygodzka.

REKLAMA

Od początku roku obowiązuje nowy, surowy taryfikator mandatów, a już niedługo, bo od 17 września wejdzie w życie też zasada „razy dwa” z kodeksu wykroczeń (art. 38) dla recydywistów. Za popełnienie drugi raz tego samego wykroczenia w odstępie czasu krótszym niż dwa lata, kierowca zapłaci podwójną stawkę.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz