REKLAMA

Turniej o Puchar Burmistrza. KSSPR ze zmiennym szczęściem [zdjęcia, wideo]

Za nami kolejny turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie w piłce ręcznej mężczyzn. KSSPR wygrał i przegrał po dwa mecze. Najlepszymi okazali się gracze z Piotrkowa Trybunalskiego. 

REKLAMA

Turniej rozpoczął się od spotkania MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KS Uniwersytet Radom. Do połowy 17 do 7 prowadzili zawodnicy z województwa łódzkiego. Spotkanie zakończyło się pogromem ekipy z Radomia 24:14. Przypomnijmy, że tegoroczny puchar rozgrywał się na zasadzie gier każdy z każdym, a drużyny grały dwie połowy po 25. minut.

W sobotę KSSPR swój pierwszy mecz grał o godzinie 13:30 właśnie z Piotrkowianinem. Podopieczni Michała Przybylskiego również nie poradzili sobie z tą drużyną. Do przerwy przegrywali 9:16, ostatecznie ulegli dużo lepiej  dysponowanemu rywalowi 20:30. Dla naszej ekipy w tym turnieju nie chodziło o wyniki. – „Trzeba było przetestować nowych graczy i zgrać ekipę, która jest dopiero na początku przedsezonowych przygotowań. -„Przyszło czterech ludzi, bo Przemek Witkowski bramkarz odszedł. W jego miejsce pojawił się młody chłopak z SMS-u Daniel Szot. Odszedł Bartek Sękowski, kilku zawodników zakończyło karierę jak Bodasiński i Bąk. W ich miejsce przyszedł Kępiński i na koło Andrysiak. Nie wspomniałem jeszcze o Rafale Jamiole, który też jest młodym graczem i trzeba mu dać trochę czasu. Póki co brakuje zgrania, na razie pracowaliśmy nad wytrzymałością i siłą, a zabrakło zgrania w ataku.” – opowiedział nam trener Michał Przybylski. 

REKLAMA

Przed drugim meczem naszej ekipy miało miejsce oficjalne otwarcie turnieju. Przemawiali burmistrzowie: Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński, a także naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera. Po tych przemowach, wiceprezes klubu Wojciech Jasnos oficjalnie zainaugurował towarzyskie rozgrywki. O 18:30 rozpoczęło się spotkanie KSSPR-u z SPR Wisła II Płock. Do przerwy był remis 15:15, a ostatecznie gracze trenera Przybylskiego wygrali 30:26. Przypomnijmy, że w klubie z Końskich przed sezonem doszło do ogromnych zmian.  –„To naturalna kolej rzeczy. Walne zgromadzenie Stowarzyszenia przyjęło sprawozdanie tamtejszego zarządu, doszło do wyborów i w konsekwencji został wybrany nowy zarząd. W składzie: prezes Robert Makuch, wiceprezes do spraw szkoleniowych Zbigniew Stępień, oraz moja osoba, zostałem prezesem do spraw organizacyjnych. Do zarządu dołączyli też dwaj nowi członkowie: Jacek Matera i Kamil Kosmal.” – mówi prezes Jasnos.

Tak zakończył się pierwszy dzień turnieju.

W niedzielę w pierwszym meczu Piotrkowianin pokonał KSZO Ostrowiec 28:24. Następnie Wisła II Płock poradziła sobie z Uniwersytetem Radom, a o godzinie 14-stej doszło do derbów województwa. KSSPR walczył z ekipą Ostrowca. Do przerwy podopieczni Michała Przybylskiego prowadzili 13:11, ale w drugiej odsłonie dali sobie wydrzeć zwycięstwo. To był bardzo ładny, wyrównany bój, który niestety zakończył się porażką drużyny z Końskich 22:23. Prezes Jasnos uspokaja kibiców i usprawiedliwia słabszą formę koneckiego klubu. –„To jest wszystko do przyjęcia, biorąc pod uwagę zmiany, które zaszły. Czterech nowych zawodników na kluczowych pozycjach. Nie ma Arka Bąka, który skończył karierę, nie ma kontuzjowanego Tomka Napierały. Na razie nie ma co wróżyć. Mamy za sobą dopiero pierwsze gry. Graliśmy wcześniej tylko z Łodzią, więc to są pierwsze gierki. Niektóre fragmenty pokazały, że w nowych szczypiornistach drzemie potencjał, więc jesteśmy pewni, że właściwy efekt uzyskamy.”

Brak Arkadiusz Bąka był szczególnie widoczny. Trener Przybylski musi teraz samemu dbać o dobrą atmosferę w szatni. –„Arek był typem walczaka, więc zawsze podnosił morale zarówno w szatni, jak i na boisku, ale kiedyś musiał zakończyć granie i ktoś musiał go zastąpić. Próbuje to robić Marcin, ale do tej waleczności trochę brakuje”. – opowiada Michał Przybylski.

Szkoleniowiec nie był zadowolony z postawy swoich graczy, ale rozumie, że w tym momencie sezonu mogą być oni jeszcze nie do końca zgrani, mimo to liczył na nieco lepsze rezultaty podczas turnieju. Ostateczne zwycięstwo przypadło MKS-owi Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski, a KSSPR zajął drugie miejsce wyprzedzając małymi punktami KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Pod materiałem wideo publikujemy wszystkie wyniki z Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

WYNIKI

sobota (22 sierpień 2015 r.)

10.00 MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KS Uniwersytet Radom 24:14 (17:7)

11.30 KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SPR Wisła II Płock S.A 23:25 (12:10)

13.30 KSSPR Końskie – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 20:30 (9:16)

16.30 KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – KS Uniwersytet Radom 29:22 (16:14)

18.30 KSSPR Końskie – SPR Wisła II Płock S.A 30:26 (15:15)

niedziela (23 sierpień 2015 r.)

11.00 MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KS KSZO Ostrowiec Św.28:24 (18:12)

12.30 KS Uniwersytet Radom – SPR Wisła II Płock S.A 24:29 (10:12)

14.00 KSSPR Końskie – KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 22:23 (13:11)

16.00 MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Wisła II Płock S.A 29:27 (15:11)

17.30 KSSPR Końskie – KS Uniwersytet Radom 39:20 (18:11)

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *