Turniej o Puchar Burmistrza – wyniki sobota [zdjęcia]

Pierwszy dzień dobrze obsadzonego turnieju piłki ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za nami. KSSPR radził sobie ze zmiennym szczęściem.

Ostatni mecz pierwszego dnia turnieju: KSSPR - Wisła II Płock

Ostatni mecz pierwszego dnia turnieju: KSSPR – Wisła II Płock

Turniej rozpoczął się od spotkania MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KS Uniwersytet Radom. Do połowy 17 do 7 prowadzili zawodnicy z województwa łódzkiego. Spotkanie zakończyło się pogromem ekipy z Radomia 24:14. Przypomnijmy, że tegoroczny puchar rozgrywa się na zasadzie gier każdy z każdym, a drużyny grają dwie połowy po 25. minut.

KSSPR swój pierwszy mecz grał o godzinie 13:30 właśnie z Piotrkowianinem. Podopieczni Michała Przybylskiego również nie poradzili sobie z tą drużyną. Do przerwy przegrywali 9:16, ostatecznie ulegli dużo lepiej dziś dysponowanemu rywalowi 20:30. Dla naszej ekipy w tym turnieju nie chodziło o wyniki. – „Trzeba było przetestować nowych graczy i zgrać ekipę, która jest dopiero na początku przedsezonowych przygotowań. -„Przyszło czterech ludzi, bo Przemek Witkowski bramkarz odszedł. W jego miejsce pojawił się młody chłopak z SMS-u Daniel Szot. Odszedł Bartek Sękowski, kilku zawodników zakończyło karierę jak Bodasiński i Bąk. W ich miejsce przyszedł Kępiński i na koło Andrysiak. Nie wspomniałem jeszcze o Rafale Jamiole, który też jest młodym graczem i trzeba mu dać trochę czasu. Póki co brakuje zgrania, na razie pracowaliśmy nad wytrzymałością i siłą, a zabrakło zgrania w ataku.” – opowiedział nam trener Michał Przybylski.

Przed drugim meczem naszej ekipy miało miejsce oficjalne otwarcie turnieju. Przemawiali burmistrzowie: Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński, a także naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera. Po tych przemowach, wiceprezes klubu Wojciech Jasnos oficjalnie zainaugurował towarzyskie rozgrywki. O 18:30 rozpoczęło się spotkanie KSSPR-u z SPR Wisła II Płock. Do przerwy był remis 15:15, a ostatecznie gracze trenera Przybylskiego wygrali 30:26. Przypomnijmy, że w klubie z Końskich przed sezonem doszło do ogromnych zmian. -”

Wszystkie wyniki pierwszego dnia turnieju piłki ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie:

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KS Uniwersytet Radom 24:14 (17:7)

KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SPR Wisła II Płock 23:25 (12:10)

KSSPR Końskie – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 20:30 (9:16)

KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – KS Uniwersytet Radom 29:22 (16:14)

KSSPR Końskie – Wisła II Płock 30:26  (15:15)

W niedzielę KSSPR zmierzy się z Uniwersytetem Radom i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecze od rana w hali przy ulicy Stoińskiego.