REKLAMA

Turniej w wodzie na Dzień Dziecka w koneckiej pływalni [wideo, zdjęcia]

W piątek Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji zaprosiło najmłodszych na Pływalnię Miejską w Końskich, gdzie zorganizowano gry i zabawy w wodzie z okazji Dnia Dziecka.

REKLAMA

„Pierwszą konkurencją, która była, jest zjazd rurą na czas – cieszy się to dużą popularnością i już od paru lat to organizujemy. Później były wyścigi w zależności od umiejętności, np. wyścig bez przyborów, dla dzieci, które nie mają umiejętności pływać samodzielne – wyścig z przyborem, będą jeszcze różnego rodzaju zabawy na wodzie płytkiej, dzieci będą mogły skorzystać ze zjeżdżalni, z „grzybka”, będzie zabawa z przedmuchiwaniem baloników, wyławianiem, czy też wyścig piratów – na matach” – mówi nam Marek Jędrasik, organizator zawodów.

Oprócz tego uczestnicy zawodów spotkali się z pedagog Iloną Morawską, która prowadziła zajęcia profilaktyczne dotyczące uzależnień. Wydarzenie było podzielone na dwie tury po maksymalnie trzydzieści osób ze względu na obostrzenia epidemiczne.

REKLAMA

Dla każdego dziecka, które ukończyło wyścig w wodzie dowolnym sposobem i w dowolnym czasie przygotowano złoty medal – tym razem każdy był zwycięzcą. A jak podobało się uczestnikom?

„Bawimy się bardzo dobrze, wykonujemy różne konkurencje, żeby wygrać nagrody. Chętnie bym tu przyszła jeszcze raz” – mówi nam Ola.

„Bawimy się na zawodach. Mi się podoba, że mogę się tu pobawić i spędzić czas” – opowiada nam Nikola.

Już w przyszłym tygodniu Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji zapowiada kolejną imprezę. W sobotę 12 czerwca o godzinie 10:15 wystartuje 1. kolejka Koneckiej Ligi Pływackiej. Chętni mogą się już od jutra zapisywać za pośrednictwem maila pod adresem [email protected] lub osobiście przy kasie w Pływalni Miejskiej w Końskich przy ulicy Warszawskiej 38.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *