REKLAMA

Uczniowie z Królewca zwiedzili zamek w Chęcinach [zdjęcia]

W środę 22 września uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Królewcu uczestniczyli w wycieczce interdyscyplinarnej do Chęcin i Kielc. Podczas wycieczki zwiedzili między innymi chęciński zamek.

REKLAMA

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach. Zaraz po przekroczeniu bramy uczniów przywitała załoga w historycznych strojach. Na dziedzińcu czekały narzędzia tortur oraz fotościanki. Dziewczyny chętnie pozowały jako Białe Damy, a chłopcy jako rycerze. Odważni uczniowie zaglądali do lochu, w którym spoczywa skazaniec. Wszyscy natomiast zajrzeli do skarbca, w którym lśniło złoto i srebro.

REKLAMA

Wiele emocji wzbudziła niesamowita panorama Gór Świętokrzyskich, którą uczniowie podziwiali z wież zamkowych. Magia średniowiecznego świata osnutego tajemnicami zamku na długo pozostanie w pamięci. Nauczanie historii i geografii przez zwiedzanie okazało się skuteczne w stu procentach. Następnym punktem programu była „Wojna z dziadkiem”. Uczniowie mogli się przekonać, że zmiany bywają trudne i są niezależne od wieku. Z uwagą śledzili losy głównych bohaterów, którzy prześcigali się w pomysłach, jak drugiemu uprzykrzyć życie.

Komedia familijna w kinie „HELIOS” w Kielcach dostarczyła dawkę humoru. Na koniec wycieczki uczniowie wraz z opiekunami udali się na wspólny obiad. Pełni wrażeń i zadowoleni uczniowie z pamiątkami wrócili do swoich domów. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas wycieczki czuwali wychowawcy: Jacek Kołodziejczyk, Anna Gorzelak, Agnieszka Nowacka oraz Katarzyna Lachowska.

Zdjęcia (Agnieszka Nowacka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *