REKLAMA

Ukraińcy uczyli się języka polskiego przy grze w szachy [zdjęcia]

W poniedziałek 4 lipca 2022 r. w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich  grupa 14 młodych Ukraińców, mieszkających czasowo przede wszystkim w Końskich i Sielpi, poznawała i doskonaliła grę w szachy w ramach projektu „Przystań św. Mikołaja” z ramienia Fundacji św. Mikołaja. Spotkania te mają na celu w sposób atrakcyjny i urozmaicony uczyć języka polskiego.

REKLAMA

REKLAMA

Jak mówi właścicielka szkoły „Smart” Agnieszka Woźniak – „Kilka dni w tygodniu mamy najpierw naukę języka, potem zaś staramy się szlifować go poprzez różne aktywności. A to jest możliwe dzięki naszym partnerom. Jednym z nich jest Miejsko – Gminny Dom Kultury, i właśnie do niego w poniedziałek trafiła ukraińska grupa. W tajniki szachów wprowadzał młodzież Adam Kołodziejczyk, na co dzień nauczyciel angielskiego w „Smarcie” oraz zapalony szachista z Koneckiego Klubu Szachowego. Pomagała mu Sylwia Pękala również ze szkoły 'Smart’ „.

Zajęcia tego typu łączą w sobie kilka funkcji. Przygotowują młodzież na nadejście kolejnego roku szkolnego w nowym miejscu zamieszkania, uczą, bawią, ale też pomagają się zintegrować się między sobą.

„Bardzo nam miło, że staliśmy się partnerami szkoły. Nasi instruktorzy w wyznaczonych terminach zaproponują zajęcia, które będą rozwijać naukę języka polskiego. Powstaje właśnie grafik takich zajęć” – mówi wicedyrektor domu kultury Marzena Kądziela.

W Końskich projekt realizowany jest przez Fundację „Inspiracja i Rozwój” w partnerstwie ze Szkołą Języków Obcych „Smart”. Spotkanie szachowe to jedno z bardzo wielu działań wakacyjnych zaplanowanych w ramach projektu „Przystań św. Mikołaja”.

 Zdjęcia (MDGK Końskie):

REKLAMA

2 thoughts on “Ukraińcy uczyli się języka polskiego przy grze w szachy [zdjęcia]

  1. Polak pisze:

    Bardzo ważne wydarzenie!!! Ukry uczą się polskiego. Żenada.

  2. Joisse pisze:

    „Wdzięczność ukraińców za okazaną pomoc” – filmik z wczoraj na youtubie z licznymi komentarzami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *