REKLAMA

Ulice Zamkowa i Spacerowa w Fałkowie ulegną poprawie [wideo, zdjęcia]

Jedną z ostatnich inwestycji w ramach rewitalizacji Fałkowa będzie remont ulic Zamkowej i Spacerowej, a także budowa parkingu przy budynku Biblioteki Publicznej. Te zadania mają poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.

REKLAMA

„Znajdujemy się w miejscu, gdzie planujemy jedną z ostatnich inwestycji objętych rewitalizacją Fałkowa. Jest to przebudowa ulicy Zamkowej oraz Spacerowej w Fałkowie. W ramach tego zadania chcemy przebudować te ulice poprzez budowę chodnika, jego odnowienie, a także utwardzić rozwidlenia na zbiegu tych dwóch ulic” – informuje nas Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Obok siedziby gminy przy ulicy Zamkowej znajduje się budynek Biblioteki Publicznej w Fałkowie. Teren przed placówką nie jest w żaden sposób utwardzony. Wkrótce ma się to zmienić.

REKLAMA

„W ramach tego zadania również przewidziane jest wykonanie parkingu z kostki brukowej przy Bibliotece Publicznej w Fałkowie” – dodaje Paweł Pękala.

Szacowany koszt inwestycji to około 300 tysięcy złotych, z czego 80% kosztów pokryje dofinansowanie z funduszy unijnych. Oferty wykonawców poznamy w czwartek 26 sierpnia, a termin wykonania to około dwa miesiące od podpisania umowy. Do tematu będziemy powracać.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *