REKLAMA

Uroczyste poświęcenie sztandaru gminy Gowarczów [zdjęcia]

W niedzielę 22 października odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru Gminy Gowarczów. Uroczystości odbyły się w kościele oraz w Gminnym Centrum Kultury.

REKLAMA

Na uroczystość przybyli włodarze gminy wójt Stanisław Pacocha, jego zastępca Jan Wieruszewski, sekretarz gminy Marzena Dziewit, przewodniczący Rady Gminy Sławomir Stańczyk wraz z radnymi, pracownicy urzędu, radna powiatowa Jolanta Pacocha a także przedstawiciele jednostek organizacyjnych: dyrektor Szkoły Podstawowej w Gowarczowie Paweł Skowron, dyrektorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Elwira Sibiga-Gärtner, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych, sołtysi oraz mieszkańcy.

REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Piotra i Pawła w Gowarczowie, podczas której w imieniu władz samorządowych oraz mieszkańców wójt Stanisław Pacocha oficjalnie poprosił księdza proboszcza Dariusza Stańczyka o poświęcenie sztandaru Gminy Gowarczów. Poczet stanowili przedstawiciele gminy: chorąży radny Paweł Stańczyk oraz asystujące mu Iwona Szkudlarek z Urzędu Gminy w Gowarczowie i Edyta Jędruszyńska z GCKiB w Gowarczowie.

Po eucharystii uczestniczyli przemaszerowali pod Urząd Gminy w Gowarczowie a następnie spotkali się w sali kameralnej GCKiB, w której mogli obejrzeć wystawę obrazów dotyczącą dziejów gminy powstałych na przestrzeni ostatnich lat, prezentację zdjęć lokalnych krajobrazów oraz wystawę „Świetlicowy handmade” z pracami młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej.

Zdjęcia (UG w Gowarczowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *