REKLAMA

W hołdzie zmarłemu post. Janowi Sapeleckiemu [zdjęcia]

Symboliczne znicze w hołdzie tragicznie zmarłego post. Jana Sapeleckiego w 102. rocznicę jego śmierci złożyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KPP Końskie.

REKLAMA

W poniedziałek przypadła 102. rocznica śmierci post. Jana Sapeleckiego, zabitego przez bandytów podczas kontroli pociągu Końskie-Bliżyn w 1922 roku. Mężczyzna miał 26 lat. Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Rafał Zieliński wspólnie z przewodniczącym Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KPP Końskie asp. sztab. Andrzejem Ścibiszem złożyli na grobie poległego policjanta znicze.

REKLAMA

„Symboliczne znicze są wyrazem szacunku dla młodego policjanta, który oddał swe życie w obronie bezpieczeństwa i sprawiedliwości. Jego odwaga i determinacja w służbie społeczności pozostają nieśmiertelnym dziedzictwem, inspirując kolejne pokolenia niesienia pomocy i ochrony” – mówi sierż. Krzysztof Bernat, p.o. oficera prasowego w Końskich.

Zdjęcia (KPP w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *