REKLAMA

W Kanadzie uczą jak ratować życie [wideo, zdjęcia]

Dzień poświęcony bezpieczeństwu dla uczniów klas pierwszych zorganizowano w środę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich. 

REKLAMA

Prelekcje przygotowane były dla uczniów klas pierwszych. Dla dyrekcji ZSP 2 bardzo ważnym jest by młodzież, która w przyszłości ma pracować w często narażonych na wypadki zawodach potrafiła zadbać o bezpieczeństwo. Szkolenia mają przechodzić wszyscy uczniowie rozpoczynający edukację w placówce.

W środę młodzież szkolna najpierw uczestniczyła w zajęciach praktyczno-teoretycznych z udzielania pierwszej pomocy, które prowadziła ratowniczka Anna Siemieniec –„Dzisiejsza akcja u nas w szkole jest organizowana przy udziale Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej. Jest skierowana do uczniów klas pierwszych i dotyczy bezpieczeństwa i udzielania pomocy przedmedycznej […] Pokaz pierwszej pomocy jest dla osób dorosłych, ale również jak udzielać pierwszej pomocy dzieciom […] Będą ćwiczenia na fantomach właśnie dzięki udziale ratowników z Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej, jak i opiekunów wychowania fizycznego” – relacjonuje Łukasz Misztal, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich.

REKLAMA

Następnie dla pierwszaków prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa przygotowała przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Końskich – „Gościmy panią Sylwię Sobczyńską z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, która będzie mówiła o bezpieczeństwie na drogach, bezpieczeństwie powrotu ze szkoły do domu i odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Jest to również skierowane dla uczniów klas pierwszych” – mówi dyrektor Misztal.

Podobne akcje w tej szkole mają być kontynuowane w kolejnych latach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *