REKLAMA

W Końskich odbędzie się strajk klimatyczny!

Już w najbliższy piątek, 20 września, o godzinie 10:00 na skwerze przy kolegiacie św. Mikołaja, konecka młodzież zbierze się, aby zwrócić uwagę na problemy związane ze zmieniającym się klimatem świata. Poprzez tę akcję młodzi konecczanie włączają się do ogólnopolskich działań! 

REKLAMA

Tysiące miast z całego świata organizują się w ten jeden dzień, aby protestować przeciw zachowaniom, które źle wpływają na stan klimatu Ziemi. Do wydarzenia dołączają także Końskie. Już w najbliższy piątek na ulice wyjdzie lokalna młodzież, która zamierza uświadomić mieszkańcom i władzom problem, z jakim borykać się mogą przyszłe pokolenia.

REKLAMA

W naszym mieście I Młodzieżowy Strajk Klimatyczny rozpocznie się o godzinie 10:00 na skwerze przy kolegiacie św. Mikołaja. Godzina jest wspólna dla całego kraju. A my znajdujemy się pośród 60 innych miast z Polski, które podjęły temat. Wydarzenie jest otwarte i każdy może na nie przybyć. Za organizację odpowiada grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Trasa marszu przebiegać będzie najbardziej uczęszczanymi ulicami miasta, aby jak najwięcej osób mogło zobaczyć transparenty niesione przez strajkujących. Jej zakończenie będzie miało miejsce przy Urzędzie Miasta i Gminy Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz