REKLAMA

W Maleńcu dla Niepodległej zorganizowano patriotyczny piknik [wideo, zdjęcia]

Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu zaprosił w sobotę na „Piknik Patriotyczny”. 

REKLAMA

Dla przybyłych zorganizowano zwiedzanie dawnej wytwórni broni, czy warsztaty kowalskie, w ramach których odbyło się między innymi wykuwanie gwoździ niepodległości. Na warsztatach odlewniczych zwiedzający  mieli możliwość zobaczyć etapy odlewania patriotycznych ryngrafów –„Cieszymy się. Dziś każda gmina, każda osada świętuje. Jest ku temu ważny powód i też nie chcieliśmy być na uboczy. Chcieliśmy też podarować wszystkim możliwość spędzenia wolnego czasu w pięknym otoczeniu Maleńca. Dziś zakład jest czynny, wspólnie zwiedzamy, ale mamy też element nawiązujący do święta. Odlewamy patriotyczne ryngrafy dawną techniką, robimy też gwoździe niepodległości, jest gorąca strawa dla wszystkich zwiedzających” – mówił nam dr Maciej Chłopek, dyrektor Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu.

REKLAMA

W trakcie wydarzenia miał miejsce również wernisaż wystawy „Powstańczy Arsenał 1863”. Dla chętnych przewidziany jest gorący poczęstunek.  Wstęp był bezpłatny.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *