REKLAMA

W Radoszycach powstaje Hubalowy mural. W niedzielę otwarcie [wideo]

Hubal. Narodziny Legendy. To projekt, który otrzymał dofinansowanie w ramach naboru Narodowego Centrum Kultury. W ramach niego w Radoszycach na ścianie jednej z kamienic powstaje specjalny mural. 

REKLAMA

„Na ścianie za moimi plecami powstaje mural patriotyczny, który będzie przedstawiał wizerunek majora Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal. Już dziś chciałbym Państwa zaprosić na oficjalne odsłonięcie muralu w niedzielę 29 października o godzinie 13:00” – mówi Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego i prezes Wszechnicy Koneckiej.

REKLAMA

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich podczas zorganizowanych zajęć pod okiem specjalistów stworzyli projekt niezwykłego dzieła, a obecnie jest ono nanoszone na ścianę radoszyckiego budynku. Cały patriotyczny projekt to koszt 25 tysięcy złotych, a jego głównym realizatorem jest Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu Koneckiego Wszechnica Konecka. Odsłonięcie malowidła już w niedzielę o 13:00, a po nim odbędą się patriotyczne uroczystości w Zychach pod Gajówką, w której stacjonował Hubal.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “W Radoszycach powstaje Hubalowy mural. W niedzielę otwarcie [wideo]

  1. xyz pisze:

    A może by autor artykułu napisał gdzie w Radoszycach ma być odsłonięty mural, chociaż przy jakiej ulicy. Radoszyce to spore miasteczko .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *