REKLAMA

W Słupi Koneckiej na wspólnej wigilii spotkali się samotni i seniorzy [wideo, zdjęcia]

Od czasu objęcia władzy w gminie Słupia Konecka przez Roberta Wielgopolana tradycją stała się organizacja wspólnej wigilii dla osób samotnych i seniorów w Ośrodku Senior Wigor w Pilczycy. Kolejne już takie spotkanie odbyło się w ostatni czwartek. Pojawiło się na nim mnóstwo osób mających potrzebę wspólnego przeżycia świątecznego czasu. 

REKLAMA

Zanim jednak przystąpiono do wspólnego spożywania posiłków przygotowanych przez podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Senior Wigor oraz ich opiekunów był czas na ucztę duchową. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wólce przygotowani przez Księdza Marcina – wikariusza z parafii w Pilczycy przygotowali świetne, pełne humoru i wdzięku jasełka. Nie były one typowe, bo opowiadały nie tylko o podróży Józefa i Maryi do Betlejem, ale i o walce dobra ze złem, demonów z aniołami, która w tym samym czasie rozgrywała się gdzieś w zupełnie innej sferze.

REKLAMA

Po jasełkach głos zabrał inicjator spotkania – wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan –„Tym miłym wstępem, historią Bożego Narodzenia zostaliśmy wprowadzeni w nastrój świąteczny. Nasi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Wólce pod przewodnictwem księdza Marcina przygotowali piękne jasełka, które może trochę z przymrużeniem oka, ale pięknie pokazały realia Bożego Narodzenia. Witam Was serdecznie na dorocznym spotkaniu opłatkowym, wigilijnym przed świętami. Cieszę się, że jesteśmy tutaj razem, bo na co dzień nie zawsze możemy się spotkać, czy porozmawiać, ale tę tradycję pielęgnujemy już od 5 lat i cieszę się, że spotyka się ona z takim odbiorem i że przyjeżdżacie tutaj na to spotkanie. Dziękuję serdecznie p. Małgosi, która się opiekuje Dziennym Domem Seniora za przygotowanie tej uroczystości, dziękuję Paniom, które to wszystko przygotowały. A ten dom jest otwarty dla Was wszystkich. Jeżeli ktoś czuje taką potrzebę przybycia tutaj to zawsze bardzo chętnie Panie przyjmą i możemy się zawsze tutaj spotkać.” – mówił do zgromadzonych Robiert Wielgopolan.

Modlitwę tego dnia poprowadził ksiądz proboszcz parafii pw. św. Michała Archaniola w Pilczycy Dariusz Szambor. On także przekazał całej społeczności najserdeczniejsze świąteczne życzenia –„Przede wszystkim chciałbym bardzo serdecznie podziękować młodzieży, bo absolutnie należą im się brawa. Być może ktoś z nich będzie pozdrawiał rodzinną gminę z ekranu telewizora, czy kina. Liczę na to po części. Zanim połamiemy się opłatkiem pragnę złożyć życzenia: Przy Chrystusie, przy dziecięciu bożym jesteśmy wszyscy dziećmi bożymi. Życzę by tej dziecięcości na co dzień nikomu nie brakło, by nie brakło również pokoju i radości i by w naszych rodzinach i sercach narodził się prawdziwy Bóg.” – życzył wszystkim ksiądz Szambor.

Podczas wigilii obecny był także przewodniczący Rady Gminy Mirosław Wilk oraz była przewodnicząca Krystyna Kuder. Po odśpiewaniu kilku kolęd przyszedł już czas na składanie sobie życzeń podczas tradycyjnego łamania się opłatkiem. Potem wszyscy zasiedli do stołu by spróbować wyłącznie tradycyjnych wigilijnych potraw – ryby z warzywami, pierogów, czy barszczu czerwonego z uszkami.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz