REKLAMA

W Smykowie zmiany. Nowa władza chce łączyć [wideo]

W gminie Smyków wyborcy zdecydowali o zmianie włodarza. Jarosława Pawelca już niebawem na stanowisku wójta zastąpi Beata Janiszewska. Uzyskała ona ponad 58,5% poparcia wszystkich głosujących. Janiszewska mówi nam o swoich najbliższych planach. 

REKLAMA

Nowa pani wójt przede wszystkim dziękuje mieszkańcom za ogromne poparcie  –„Chciałabym serdecznie podziękować za udział w wyborach, za olbrzymie zaufanie od ludzi. Nie spodziewałam się aż tak dużej ilości głosów i serdecznie za nie dziękuję. A co do kampanii i wyborów to chcę tylko powiedzieć, że 'co Cię nie zabiję to Cię na pewno wzmocni” – mówi nam Beata Janiszewska.

REKLAMA

Beata Janiszewska obecnie jest dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Majora Hubala w Miedzierzy. I to właśnie zapewnienie ciągłości w pracy placówki jest jednym z jej pierwszych celów. Oprócz tego zamierza w swoich decyzjach dotyczących zarządzania gminą łączyć, a nie dzielić  -„Plany na najbliższe dni to powołanie dyrektora szkoły  spośród grona pedagogiczne. Później ogłosić oczywiście konkurs na dyrektora szkoły. Co do gminy chcę od pierwszego dnia normalnie funkcjonować – rzetelnie, sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Na pewno nie paraliżować pracy Urzędu Gminy. Chcę współpracować ze wszystkimi” – opowiada Janiszewska.

Zaprzysiężenie nowego wójta oraz radnych w Smykowie odbędzie się podczas I sesji nowej kadencji, którą wstępnie zaplanowano na poniedziałek 6 maja.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *