REKLAMA

W sobotę otwarcie Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy

Samorząd miasta i gminy Końskie oraz Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zapraszają w sobotę 1 lutego o godzinie 17 na otwarcie siedziby Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy. Budynek przeszedł w ostatnim czasie gruntowny remont. 

REKLAMA

W programie przewidziano zwiedzanie wyremontowanego ośrodka kultury. Podczas uroczystości wystąpi także zespół muzyczny, który od 20 lat działa przy Wiejskim Domu Kultury – „Korniczanka”. Przybyli obejrzą także widowisko „Darcie pierza. Naszej babci pierzowiny” przygotowane przez Grupę Artystyczną Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich pod kierunkiem Anny Wiadernej.

REKLAMA

Przypominamy, że niedawno odbyła się termomodernizacja budynku Wiejskiego Domu Kultury. Obejmowała ona przebudowę wszelkich instalacji, które znajdują się wewnątrz. Wszystko w nim jest nowe – od dachu, okien, po podłogi, toalety i elewację. Oprócz tego budynek został docieplony. Zadania podjęła się firma EXPOL-BIS z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej, a całkowity koszt realizacji zadania wyniósł ponad 730 tysięcy złotych.

Poza samym budynkiem rozbudowano także kompleks sportowo-rekreacyjny. Inicjatywa weszła w życie dzięki mieszkańcom gminy Końskie, którzy w Budżecie Obywatelskim na 2019 rok oddali 1263 głosy na ten projekt. Zakres prac przy placówce obejmował: powstanie drewnianej altany, wyposażenie boiska, zakup siłowni zewnętrznej, a także stworzenie placu zabaw. Realizacji zadań podjęły się firmy APIS oraz INSTALBUD Kamil Witczak Usługi Remontowo-Budowlane, a koszt to około 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *