REKLAMA

W Stąporkowie będą uczyć programowania [zdjęcia]

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie zapowiada, że w 2022 roku będzie przeprowadzać zajęcia młodzieżowe z programowania i rozwoju kompetencji medialnych. Wszystko w ramach programu „TIK w instytucji kultury”.

REKLAMA

Źródło: MGOKiS Stąporków

Realizatorem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich jest Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji. Ma on na celu rozwój kompetencji cyfrowych, z naciskiem na umiejętności programistyczne oraz kompetencji medialnych. Jest on skierowany do pracowników instytucji kultury oraz młodzieży w wieku 10 – 18 lat.

Program dotyczy Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych i w założeniu doposaża instytucje kultury w nowoczesny sprzęt informatyczny i pomoce dydaktyczne oraz włączenie narzędzi TIK do oferty zajęć tych instytucji.

REKLAMA

Źródło: MGOKiS Stąporków

Do udziału w projekcie zgłosiło się pięcioro pracowników MGOKiS w Stąporkowie, dzięki czemu placówka otrzymała pięć laptopów, cztery tablety, cztery zestawy LEGO i cztery gry Scottie Go! Sprzęt odebrały także Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie.

W lutym 2022 w Stąporkowie planowane są szkolenia instruktorów, a następnie warsztaty dla młodzieży. Zainteresowane osoby MGOKiS zaprasza w każdy czwartek w godzinach 15:45 – 16:55.

Zdjęcia (MGOKiS Stąporków):

REKLAMA

One thought on “W Stąporkowie będą uczyć programowania [zdjęcia]

  1. Grzegorz pisze:

    O tej godzinie to dzieci ze szkoły wracają. Kolejne sztuczne rzeczy tworzą się przez Panią Dyrektor. Prawda jest taka że w Stąporkowie tylko garnki lepią. Zero rozrywki dla dzieci i młodzieży. Piłkarzyki i stół do pinponga przynajmniej byście wyjeli jak na więcej kreatywności Was nie stać😥

Dodaj komentarz