REKLAMA

W szkołach o bezpieczeństwie w internecie [zdjęcia]

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Końskich młodszy aspirant Monika Zamachowska w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” spotkała się z uczniami szkoły w Kapałowie, Wilczkowicach oraz Pilczycy. Podczas spotkań oprócz kwestii związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu poruszono także tematykę dotyczącą zawodu policjanta.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu odbył się cykl spotkań koneckiej policjantki z dziećmi w Szkołach Podstawowych w: Kapałowie, Wilczkowicach oraz Pilczycy. Spotkania te zorganizowane w ramach projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” poświęcone były przede wszystkim tematyce związanej z bezpieczeństwem w „sieci”. Funkcjonariuszka opowiedziała uczniom o zagrożeniach, które mogą być związane z Internetem, a także przestrzegała przed nieodpowiedzialnym umieszczaniem filmików, własnych zdjęć, komentarzy czy prowadzeniem korespondencji i spotykaniem się z osobami poznanymi w wirtualnej przestrzeni.

REKLAMA

Podczas spotkań uczniowie mogli dowiedzieć się czym jest hejt, mowa nienawiści i jaki negatywny wpływ mają na relacje z rówieśnikami w rzeczywistym i wirtualnym świecie. Ponadto mundurowa przypomniała uczniom jaka jest odpowiedzialność prawna nieletnich za popełnione czyny karalne. Oprócz tych cennych rad, uczniom przybliżono charakter służby policjanta. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się czym zajmują się policjanci i jaką pracę wykonują w poszczególnych wydziałach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *