REKLAMA

W ZSP 2 wspominali swojego patrona [wideo, zdjęcia]

Generał Antoni Piwowarczyk ps. „Wąsowicz” od 7 lat jest patronem Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich. Społeczność szkolna nie zapomina o tej postaci. W poniedziałek uczniowie i nauczyciele po raz kolejny przygotowali krótkie wydarzenie poświęcone temu lokalnemu patriocie.

REKLAMA

„Dziękuję Wam za tą piękną uroczystość, że pamiętacie i chcecie przypominać o naszych koneckich bohaterach kolejnym pokoleniom” – zaznaczał starosta Grzegorz Piec, a dyrektor placówki mówił – „Kiedyś wróg socjalizmu, dziś jest patronem naszej szkoły. To człowiek, któremu, jako jednemu z nielicznych udało się podpisać i zrealizować umowę scaleniową Batalionów Chłopskich z Armią Krajową. To również człowiek, który pełnił funkcję zastępcy komendanta Obwodu Końskie Armii Krajowej, brał udział w bitwach pod Mławą, w obronie twierdzy Modlin, ale też w akcji „Burza”. Postać Generała jest dla nas symbolem walki o niepodległość, symbolem miłości do ojczyzny i drugiego człowieka”– mówił podczas uroczystości Łukasz Misztal – dyrektor ZSP Nr 2 w Końskich.

Na ręce dyrektora została przekazana wyjątkowa, pamiątkowa kompozycja przygotowana przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Końskich, którą wręczał Jarosław Staciwa – prezes Towarzystwa Wspierania Rozwoju Powiatu Koneckiego Wszechnica Konecka i jednocześnie członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

REKLAMA

Tegoroczny konkurs wiedzy o patronie – generale Piwowarczyku, który przez lata działał na rzecz wolnej Polski, a w latach 90 – tych otrzymał tytuł honorowego obywatela Końskich, wygrał Jakub Kozubski z klasy 2 FE. Drugie miejsce zajęła Oliwia Kuleta, a podium zamykała Wiktoria Buczyńska, obie uczennice są również z klasy 2 FE. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczał dyrektor szkoły. Podczas obchodów obecny był również Dariusz Banasik ,członek Zarządu Powiatu Koneckiego oraz przedstawiciele ŚZŻAK Koło w Końskich, pod przewodnictwem Andrzeja Kosmy i Tomasza Słoki. Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie 2 i 3 klasy FE, pod opieką nauczycieli: Małgorzaty Hamela, Małgorzaty Miler, Aleksandry Śmietany i Iwony Mańko Sękowskiej.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *