REKLAMA

Wakacje w gminie Gowarczów. Letnia akcja w Kupimierzu! [wideo, zdjęcia]

Od kilku lat ośrodek kultury z Gowarczowa organizuje podczas wakacji zajęcia terenowe, dzięki czemu animatorzy mogą dotrzeć do wszystkich dzieci w gminie. Różne gry, zabawy i animacje organizowane są w poszczególnych sołectwach. Ostatnio w Kupimierzu, gdzie „Akcję Wakacyjną” podglądaliśmy z naszą kamerą.

REKLAMA

„Dzisiaj znajdujemy się w miejscowości Kupimierz. Zaproszone są dzieci z Kupimierza i Korytkowa, ale jak przybędą z innych wsi to też będziemy się bawić. Przygotowaliśmy trochę akcji animacyjnych, gry, zabawy. Prowadzone będą też warsztaty, gdzie będą robione meduzy do naszego układu tanecznego, który będzie później przedstawiany na Dniach Miasta i Gminy Gowarczów. Później też zabawy przy muzyce z Piotrem Zaborowskim”  – opowiada Edyta Jędruszyńska z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Gowarczowie.

Akcja Wakacyjna w lipcu zagości jeszcze w Rudzie Białaczowskiej oraz Bębnowie. Z kolei do Komaszyc dotrze specjalny rajd, ale i tam prowadzone będą animacje. Przedstawiciele jednostki kultury pojawią się by zabawiać najmłodszych także na wszystkich festynach sołeckich na terenie gminy Gowarczów.

REKLAMA

A jak zajęcia podobają się dzieciakom? O tym w naszym materiale wideo opowiadają Julia i Marysia.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *