REKLAMA

Wandal spuścił wodę. Jest WIDEO ze Starego Młyna

Publikujemy nagranie ze Starego Młyna w Końskich, na którym widać jak mężczyzna zwalnia zabezpieczenia na zaporze, a w efekcie tego działania upuszcza wodę ze zbiornika (o tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ). Na nagraniu zasłoniliśmy mu twarz, jednak jest ona bardzo dobrze widoczna. Nagrania zostały przekazane służbom, które deklarują, że trwają poszukiwania sprawcy tego zdarzenia. 

REKLAMA

„Miejski monitoring zarejestrował mężczyznę, który w godzinach nocnych z papierosem w ustach, później zasłaniając się też kapturem majstruje przy zaporze wodnej. Następnie widzimy jak woda w szybkim tempie schodzi ze zbiornika. Nagrania są dobrej jakości, a twarz tej osoby się dobrze uwieczniła. Sprawę i nagrania przekazano już policji” – mówi nam Marcin Zieliński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

Sprawę potwierdza też konecka policja –„Nasi policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie uszkodzenia zasuwy na obiekcie wodnym na Starym Młynie w Końskich. Wartość poniesionych szkód zgłaszający określił wstępnie na 15 tysięcy złotych” – mówi nam starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Jak informuje ZOSiR Końskie – kwota może wzrosnąć nawet do 40 tysięcy złotych jeżeli uszkodzone elementy zapory, w tym silniki sterujące mechanizmem będzie trzeba wymienić, a nie naprawić. Dodatkowym problemem są ryby, które niedawno wpuszczone do zbiornika teraz w dużej mierze podczas tego incydentu przepłynęły do rzeki.

Jeżeli tylko w tej sprawie pojawią się nowe informacje, choćby dotyczące zatrzymania sprawcy, z pewnością je Państwu przekażemy.

REKLAMA

2 thoughts on “Wandal spuścił wodę. Jest WIDEO ze Starego Młyna

  1. O (II) pisze:

    To się zbiornik natleni

  2. konecczanin pisze:

    Tusk wrócił ,mocne otwarcie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *