REKLAMA

Warsztaty kosmetyczne z minister Krupką w Końskich [wideo, zdjęcia]

W piątkowe popołudnie w Koneckim Centrum Kultury przy ulicy Partyzantów członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Końskie wzięły udział w specjalnym szkoleniu pn. „Z ziołami Ci do twarzy – naturalna pielęgnacja w rytmie natury”. Towarzyszyła im wiceminister sportu Anna Krupka.

REKLAMA

„Chcę wspierać fenomen jakim są kobiety gospodarne, wyjątkowe, które promują kulturę ludową naszego regionu, województwa świetokrzyskiego, tak barwne na terenie powiatu koneckiego, na Ziemi Koneckiej. Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest naturalnej pielęgnacji „Z ziołami Ci do twarzy. Naturalna Pielęgnacja, w rytmie natury”. Ostatnio Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich organizował też warsztaty z rękodzieła. Mamy szeroką ofertę dla pań z kół gospodyń wiejskich” – opowiada nam minister Anna Krupka.

Przypomnijmy, że Anna Krupka jest inicjatorką utworzenia Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich –„Zainicjowałam tworzenie Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w styczniu tego roku. Ma on swoją siedzibę, a jakżeby inaczej, w województwie świętokrzyskim, w Jędrzejowie. Już dzisiaj kół w strukturach związku jest około dwóch tysięcy. Związek rozwija się bardzo dynamicznie, swoich przedstawicieli mamy w każdym województwie i organizujemy także inicjatywy ogólnopolskie. Pierwszą bardzo ważną była Ogólnopolska Pielgrzymka do Gospodyni Narodu na Jasną Górę, która zakończyła się wielkim sukcesem. W samej mszy świętej wzięło udział 40 tysięcy osób” – dodaje minister Krupka.

REKLAMA

Warsztaty poprowadziła przedstawicielka Niżańskiego Uniwersytetu Ludowego. Przybyłe panie poznały najpierw teorię wytwarzania naturalnych kosmetyków. Wysłuchały także krótkiego wykładu na temat ziół w kosmetyce. Na koniec zaś wspólnie z prowadzącą przygotowywały własne kosmetyki – między innymi toniki do twarzy oraz specjalne peelingi.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *