REKLAMA

Weekend nietrzeźwych kierowców w powiecie koneckim

Nietrzeźwi kierowcy nadal stwarzają poważne zagrożenie na Koneckich drogach, mimo licznych apeli i kampanii promujących bezpieczeństwo. Policja w Końskich podejmuje stanowcze działania, przeprowadzając codzienne kontrole drogowe w całym powiecie. Tylko w ostatni weekend zatrzymano siedem osób.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie przypadki zatrzymań obejmują 30-latka bez prawa jazdy, prowadzącego auto marki Mazda w Nowym Dziebałtowie, z blisko dwoma promilami alkoholu, oraz 41-letniego mieszkańca miejscowości Kłucko-Kolonia, który jechał przez Smyków pod wpływem. Odpowiedzą oni przed sądem za swoje postępowanie.

REKLAMA

W trakcie kolejnych interwencji mundurowych, 57-letni mieszkaniec Pakuł kierujący rowerem z blisko pół promila alkoholu we krwi został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Podobne kolarstwo pod wpływem alkoholu zakończyło się również dla dwóch mężczyzn w Wilczkowicach w gminie Radoszyce, którzy otrzymali mandaty karne po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast w niedzielę w Nowym Dziebałtowie 60-latek zakończył jazdę na rowerze mandatem w wysokości 2500 zł.

Pijani rowerzyści nie pominęli też gminy Stąporków. To tam, w miejscowości Czarna, zatrzymano nietrzeźwego 48-latka na rowerze. On, podobnie jak inni zatrzymani cykliści, także będzie musiał zapłacić 2500 zł za swoje poczynania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *