REKLAMA

Weekend piłki ręcznej w Stadnickiej Woli [wideo, zdjęcia]

W minioną sobotę w hali sportowej w Stadnickiej Woli miał miejsce międzyszkolny turniej piłki ręcznej dla szkół podstawowych. W niedzielę natomiast odbył się mecz ligowy Olimpii Końskie, który zakończył się porażką.

REKLAMA

W turnieju piłki ręcznej udział wzięły zespoły reprezentujące trzy placówki: Szkołę Podstawową w Pomykowie, Szkołę Podstawową nr 1 w Końskich oraz Szkołę Podstawową w Stadnickiej Woli. Łącznie konkurowało ze sobą osiem zespołów w dwóch kategoriach wiekowych.

REKLAMA

– „To jest turniej cykliczny, który organizujemy od 2006 roku jak powstała Olimpia. Zaraz potem zaczęliśmy organizować turnieje. W tych turniejach biorą udział dzieciaki z naszej gminy. W dzisiejszym turnieju udział bierze SP nr 1, Pomyków i Stadnicka Wola. Z jedynki są cztery drużyny, ze Stadnickiej trzy i z Pomykowa jedna. Łącznie ponad 70 dzieci” – opowiadał organizator Piotr Klusek.

Przed rozpoczęciem imprezy miała miejsce pogadanka profilaktyczna na temat uzależnień z Konradem Zwierzchowskim.

Po zaciętej walce drużyn szkolnych wyniki prezentują się następująco:

– dziewczęta starsze
I miejsce SP Stadnicka Wola
II miejsce SP nr 1 Końskie
III miejsce SP nr 1 Końskie
– dziewczęta młodsze
I miejsce SP Stadnicka Wola
II miejsce SP nr 1 Końskie
III miejsce Pomyków
IV miejsce SP Stadnicka Wola – druga drużyna
V miejsce SP nr 1 Końskie – druga drużyna
W niedzielę natomiast odbył się mecz wojewódzkiej ligi dziecięcej piłki ręcznej, w którym Olimpia Końskie zmierzyła się z zespołem Korona Handball. Walka nie była łatwa, gdyż pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:9 na korzyść gości. Mecz zakończył się przegraną Olimpii także jednym punktem 18:19.
To była ostatnia rozgrywka w tym sezonie. Olimpia tym samym skończyła na trzecim miejscu w świętokrzyskiej lidze dziecięcej piłki ręcznej.
Zdjęcia (UKS Olimpia Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *