REKLAMA

Widać już wodę w Sielpi. Turyści się zjeżdżają [wideo, zdjęcia]

Do Zalewu w Sielpi powraca woda Obecnie widać już taflę, ale proces piętrzenia wciąż trwa. Napuszczanie wody rozpoczęło się 2 czerwca.

REKLAMA

By osiągnąć oczekiwany stan wody potrzeba do 4 tygodni. Jest to uzależnione od warunków atmosferycznych. Ruch turystyczny w weekendy w Sielpi jest już zauważalny. Otwarto już także większość hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych i rozrywkowych

Sielpiańskie strzeżone kąpielisko ma funkcjonować od 1 lipca. Po sezonie woda ponownie będzie spuszczona. Głównym powodem zdaniem władz samorządowych jest konieczność wyremontowania jazu – o tym więcej TUTAJ.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Widać już wodę w Sielpi. Turyści się zjeżdżają [wideo, zdjęcia]

  1. Od lat prace w Sielpi polegają na spuszczeniu i napuszczaniu wody. Czy wreszcie ktoś skontroluje w jakim zakresie zostały wykonane prace zlecone wykonawcy. Odmulanie torfowiska i pogłębienie nie zostało wykonane a zbiornik traci naturalny charakter i zamienia się w wiejski zbiornik przeciwpożarowy.

  2. Dla tych którzy zdecydują się przyjechać do Sielpi i będę korzystali z płazy z brudnym piaskiem i kąpieli w bagnistej wodzie zalewu powinny być pilnie zainstalowane przy plażach prysznice z czysta wodą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *