REKLAMA

Widać już wodę w Sielpi. Turyści się zjeżdżają [wideo, zdjęcia]

Do Zalewu w Sielpi powraca woda Obecnie widać już taflę, ale proces piętrzenia wciąż trwa. Napuszczanie wody rozpoczęło się 2 czerwca.

REKLAMA

By osiągnąć oczekiwany stan wody potrzeba do 4 tygodni. Jest to uzależnione od warunków atmosferycznych. Ruch turystyczny w weekendy w Sielpi jest już zauważalny. Otwarto już także większość hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych i rozrywkowych

Sielpiańskie strzeżone kąpielisko ma funkcjonować od 1 lipca. Po sezonie woda ponownie będzie spuszczona. Głównym powodem zdaniem władz samorządowych jest konieczność wyremontowania jazu – o tym więcej TUTAJ.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Widać już wodę w Sielpi. Turyści się zjeżdżają [wideo, zdjęcia]

 1. Kamil pisze:

  Od lat prace w Sielpi polegają na spuszczeniu i napuszczaniu wody. Czy wreszcie ktoś skontroluje w jakim zakresie zostały wykonane prace zlecone wykonawcy. Odmulanie torfowiska i pogłębienie nie zostało wykonane a zbiornik traci naturalny charakter i zamienia się w wiejski zbiornik przeciwpożarowy.

 2. aaa pisze:

  ŚWIĘTOKRZYSKA IBIZA ,brud i nic więcej nie polecam ,

 3. Hanka pisze:

  Dla tych którzy zdecydują się przyjechać do Sielpi i będę korzystali z płazy z brudnym piaskiem i kąpieli w bagnistej wodzie zalewu powinny być pilnie zainstalowane przy plażach prysznice z czysta wodą…

 4. aaa pisze:

  już niebawem sielpia będzie ośrodkiem leczniczym ha ha

 5. aaa pisze:

  już niebawem sielpia będzie ośrodkiem leczniczym ha ha okłady błotem torfowym są zdrowe

Dodaj komentarz