REKLAMA

WIDEO: Koncert na 20 lecie Studia Piosenki MGDK

W piątek w sali „Egipcjanka” odbył się jubileuszowy koncert dla uczczenia dwudziestu lat pracy Macieja Lisowskiego prowadzącego Studio Piosenki Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

Maciej Lisowski prowadzi zajęcia wokalne z dziećmi i młodzieżą od lipca 1999 roku. Jego koncepcja i metody nauki pomagają wielu młodym konecczanom rozwijać talenty wokalne – „Mimo tego, że pracujemy w parach na zajęciach to jednak mogę poszczycić się tym, że mam indywidualne podejście do każdej osoby. […] Tak to zawsze było Jak rozpoczynałem budować Studio Piosenki w taki sam sposób podchodziłem do dzieci i młodzieży tak jak i podchodzę teraz. Bardzo ważną i istotną rzeczą w pracy z dziećmi i młodzieżą jest to, żeby potrafić też słuchać tego co one chciałyby uzyskać […] Ja od zawsze mówiłem, że młodzież ma swoje talenty. Niektórzy mają je na dłoni, a u niektórych trzeba troszeczkę pogrzebać i czasami nawet delikatnie przymusić żeby te talenty zaczęli rozwijać.

REKLAMA

W ramach działalności muzycznej wspierającej rozwój talentów Maciej Lisowski stworzył również Fox Art. O swoim pomyśle opowiada Maciej Lisowski – „Forma, którą jakiś czas temu wymyśliłem dzięki której bez profitów uprawiam sztukę realizatorską, dokonujemy nagrań, publikacji i tym podobnych. Pod tym szyldem jeszcze wiele rzeczy będzie się pojawiało.

Na kanale FOXRecords znajdują się archiwalne produkcje Studia Piosenki, relacje z różnych konkursów i występów.

Dla uczczenia tych wszystkich lat pracy Macieja Lisowskiego, w piątek, w MGDK odbył się koncert w którym wzięło udział około trzydziestu jego podopiecznych – „Bardzo się cieszę, że udało mi się tak liczną grupę absolwentów zaprosić z sukcesem na dzisiejszy koncert. Jeszcze kilkanaście osób próbowałem do nas ściągnąć ale, no cóż, albo są gdzieś w świecie albo obowiązki im przeszkodziły”.

Tego wieczoru na scenie mogliśmy usłyszeć: Olę Dajer, Tomasza Kulczyka, Sylwię Kulczyk, Olę Malicką, Agatę Mikołajczyk, Kamilę Musiał, Darię Pol, Magdalenę Rut, Ulę Szlenk, Karolinę Wiśniewską.

– Jest kilka takich osób, które tę przygodę z muzyką, ze śpiewem kontynuują […] Można by rzec, że są zawodowcami – informuje nas prowadzący. Oprócz absolwentów zaśpiewali również obecni adepci studia: Alicja Woldańska, Jagoda Szczegielniak, Zuzanna Szlenk oraz liczna grupa najmłodszych wokalistów. Artyści dostarczyli słuchaczom wielu wspaniałych doznań muzycznych. Było mnóstwo pięknych, wzruszających, romantycznych występów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *