REKLAMA

WIDEO: Koncert na 20 lecie Studia Piosenki MGDK

W piątek w sali „Egipcjanka” odbył się jubileuszowy koncert dla uczczenia dwudziestu lat pracy Macieja Lisowskiego prowadzącego Studio Piosenki Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

Maciej Lisowski prowadzi zajęcia wokalne z dziećmi i młodzieżą od lipca 1999 roku. Jego koncepcja i metody nauki pomagają wielu młodym konecczanom rozwijać talenty wokalne – „Mimo tego, że pracujemy w parach na zajęciach to jednak mogę poszczycić się tym, że mam indywidualne podejście do każdej osoby. […] Tak to zawsze było Jak rozpoczynałem budować Studio Piosenki w taki sam sposób podchodziłem do dzieci i młodzieży tak jak i podchodzę teraz. Bardzo ważną i istotną rzeczą w pracy z dziećmi i młodzieżą jest to, żeby potrafić też słuchać tego co one chciałyby uzyskać […] Ja od zawsze mówiłem, że młodzież ma swoje talenty. Niektórzy mają je na dłoni, a u niektórych trzeba troszeczkę pogrzebać i czasami nawet delikatnie przymusić żeby te talenty zaczęli rozwijać.

REKLAMA

W ramach działalności muzycznej wspierającej rozwój talentów Maciej Lisowski stworzył również Fox Art. O swoim pomyśle opowiada Maciej Lisowski – „Forma, którą jakiś czas temu wymyśliłem dzięki której bez profitów uprawiam sztukę realizatorską, dokonujemy nagrań, publikacji i tym podobnych. Pod tym szyldem jeszcze wiele rzeczy będzie się pojawiało.

Na kanale FOXRecords znajdują się archiwalne produkcje Studia Piosenki, relacje z różnych konkursów i występów.

Dla uczczenia tych wszystkich lat pracy Macieja Lisowskiego, w piątek, w MGDK odbył się koncert w którym wzięło udział około trzydziestu jego podopiecznych – „Bardzo się cieszę, że udało mi się tak liczną grupę absolwentów zaprosić z sukcesem na dzisiejszy koncert. Jeszcze kilkanaście osób próbowałem do nas ściągnąć ale, no cóż, albo są gdzieś w świecie albo obowiązki im przeszkodziły”.

Tego wieczoru na scenie mogliśmy usłyszeć: Olę Dajer, Tomasza Kulczyka, Sylwię Kulczyk, Olę Malicką, Agatę Mikołajczyk, Kamilę Musiał, Darię Pol, Magdalenę Rut, Ulę Szlenk, Karolinę Wiśniewską.

– Jest kilka takich osób, które tę przygodę z muzyką, ze śpiewem kontynuują […] Można by rzec, że są zawodowcami – informuje nas prowadzący. Oprócz absolwentów zaśpiewali również obecni adepci studia: Alicja Woldańska, Jagoda Szczegielniak, Zuzanna Szlenk oraz liczna grupa najmłodszych wokalistów. Artyści dostarczyli słuchaczom wielu wspaniałych doznań muzycznych. Było mnóstwo pięknych, wzruszających, romantycznych występów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *