REKLAMA

Wiele zmian w Lipie w gminie Ruda Maleniecka [wideo, zdjęcia]

Małą rewitalizację przechodzi obecnie miejscowość Lipa w gminie Ruda Maleniecka. Widoczna dla oka zmiana to remont budynku dawnej szkoły, ale dla mieszkańców także okolicznych wiosek równie ważna jest budowa nowego ujęcia wody. 

REKLAMA

W budynku po dawnej szkole podstawowej jakiś czas temu funkcjonował Klub Seniora. Kiedy znalazły się środki na dalsze prace władze samorządowe postanowiły jednak dokończyć dzieła unowocześniania tego miejsca tak by przez kolejne wiele lat mogło ono służyć zarówno starszym, jak i najmłodszym mieszkańcom Lipy i okolic – „Kończymy remont budynku po byłej szkole w Lipie. Na dziś mamy wykonaną elewację zewnętrzną oraz pokrycie dachowe. Trwają jeszcze tylko prace przy budynku zewnętrznym, w którym znajduje się kotłownia. Budynek w przyszłości będzie służył dla najmłodszych naszych mieszkańców, dla dzieci, młodzieży. Planowana jest tam świetlica środowiskowa, a dla starszych chcemy kontynuować Klub Seniora” – mówi Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Dodatkowo na placu w pobliżu obiekt powstał piękny, nowoczesny plac zabaw. Nie tylko mieszkańcy Lipy, ale i okolicznych wiosek skorzystają zaś z nowego ujęcia wody, na które już przygotowana jest dokumentacja, a niebawem ruszy budowa  – „W ostatnim czasie uzyskaliśmy pełną dokumentację wraz z pozwoleniem na budowę dla nowego ujęcia wody w miejscowości Lipa. Nowy obiekt będzie w pełni zabezpieczał wodę dla okolicznych mieszkańców. Chodzi tu o takie miejscowości jak Młotkowice, Cis, Lipa, Szkucin, Hucisko. Planujemy by ten wodociąg połączyć z głównym wodociągiem, który obecnie zasila i który robi to z Wyszyny Fałkowskiej. Chodzi o to by naprzemiennie móc korzystać w razie awarii z jednego lub z drugiego ujęcia” 

Do tych projektów będziemy jeszcze w tkn24.pl powracać.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *