REKLAMA

Wielka radość w Węgrzynie. Świetlica i remiza będą jak nowe [wideo, zdjęcia]

Kilka dni temu informowaliśmy o podpisaniu umowy z wykonawcą zadania pn. „Budowy budynku świetlicy wiejskiej z częścią dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrzynie”. Teraz  więcej o nowym obiekcie opowiedział nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

REKLAMA

„Firma lada chwila wchodzi na budowę i za kilka miesięcy będziemy mieli już piękną remizę oraz świetlicę. Czekaliśmy na to kilkanaście lat. Od 2016 roku robiona była dokumentacja, potem trzeba to było podzielić na kilka etapów. Ta inwestycja mówi o tym, że warto być upartym. Jeżeli nie udaje się za pierwszym razem to za drugim lub trzecim się uda. Teraz cel jest, umowa jest podpisana. Chcę Państwa zachęcić by w tym pięknym miejscu, kiedy remiza i świetlica już powstaną, by zwiększyć aktywność. To ma służyć strażakom, ale i mieszkańcom – młodzieży, seniorom, wszystkim którzy będą chcieli się spotykać w tym pięknym miejscu” – opowiada burmistrz Michał Pękala.

REKLAMA

Wartość budowy łącznie to około 3,5 miliona złotych. Na remizę i świetlicę gmina pozyskała dwa dofinansowania: z Polskiego Ładu oraz z Unii Europejskiej. Według deklaracji wykonawcy nowy obiekt może być oddany do użytku późną jesienią bieżącego roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz