REKLAMA

Wielkie ferie w małej szkole. Dzieci z Gosania spotkały się z gwiazdą piłki ręcznej [wideo, zdjęcia]

W drugim tygodniu ferii zimowych w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gosaniu w gminie Stąporków zorganizowano zajęcia pod hasłem „Ferajna na ferie”. To inicjatywa łącząca ekologię i sport, za którą stoi Fundacja Odzyskaj Środowisko. Do najmłodszych mieszkańców Gosania przyjechał gwiazdor piłki ręcznej występujący w KS Iskrze Kielce.

REKLAMA

„Rozpoczynamy warsztaty ekologiczne skierowane do dzieci i młodzieży. Dzisiejszy dzień to taka inauguracja, spotykamy się z zawodnikami Industrii Kielce i chcemy pokazać najmłodszym jak łączyć sport i ekologię” – mówi Agnieszka Pabis, przedstawicielka Fundacji „Odzyskaj Środowisko”.

I tak w poniedziałek w maleńkiej Szkole Podstawowej w Gosaniu pojawił się obrotowy kieleckiego zespołu Artsem Karalek. Zawodnik przeprowadził trening z najmłodszymi, pogadankę dotyczącą zdrowego trybu życia, rozdał im także zdjęcia drużyny ze swoim autografem -„Bardzo często staramy się promować piłkę ręczną w takich miejscach jak tutaj, czyli w pewnej odległości od Kielc. To po to by ta dyscyplina rosła w siłę i miała coraz większą popularność. Nasz zawodnik poprowadzi tutaj tę część związaną z wychowaniem fizycznym i będą oczywiście elementy ” – opowiada Sebastian Kozubek, dyrektor sprzedaży KS Iskry Kielce.

REKLAMA

W kolejnych dniach ;rzewidziano więcej atrakcji niż tylko te sportowe. Będą warsztaty w nurcie trash art, podczas których artystka Natalia Murdza pokaże uczestnikom, w jaki sposób wykorzystując kable, czy aluminiowe elementy z recyklingu lodówek można stworzyć elektryczne lasy w szkle czy z czego można zrobić eko-biżuterię. Młodzież dowie się też jak prawidłowo postępować z elektro-śmieciami -„Bardzo się cieszymy, pierwszy raz mamy takie zajęcia. Dzieci mają zorganizowany czas. To coś innego dla dzieci, bo u nas w miejscowości nie mają one zbyt wielu atrakcji, nie mają gdzie pójść, a tutaj cały tydzień w każdy dzień mamy coś innego. Dla dzieci super sprawa i bardzo się cieszymy, że mamy te zajęcia” – mówi Marzena Boczek, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gosaniu.

Na zwieńczenie warsztatów, które potrwają do piątku zaplanowana została wycieczka do rezerwatu Skałki Piekło pod Niekłaniem, podczas której odbędzie się ognisko z kiełbaską w szkółce leśnej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *