REKLAMA

Wielkie pływanie w Czarnieckiej Górze. Za nami maraton! [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Pływalni przy Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze odbył się maraton pływacki. Uczestnicy przepłynęli dokładnie 42 kilometry i 195 metrów, a zajęło im to 2 godziny 11 minut i 55 sekund! Udział w wydarzeniu wzięło w sumie 119 uczestników. 

REKLAMA

Najmłodsze dzieci pływały w mniejszym basenie, starsi w dużej niecce. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele klubów, ale i amatorzy, młodzież, dorośli oraz seniorzy, kobiety i mężczyźni. Cel był jeden: przepłynięcie maratońskiego dystansu, czyli 42 kilometrów i 195 metrów. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji.

Maraton otworzyli prezes UKS KSSiR Maciej Kiełbowski oraz gospodarz miejsca – Przewodniczący Rady Miasta i Gminy w Stąporkowie Jacek Kołodziej:

REKLAMA

„Chciałbym podziękować KSSiR za organizację wydarzenia. To szczytna rzecz, która powinna cieszyć. Przede wszystkim nas rodziców – że mamy dzieciaki, które chcą pływać i pamiętajmy o tym by to kultywować. Starajmy się stowarzyszeniu pomagać jak tylko możemy by to było częstsze u nas na basenie, jak i w Końskich. Życzę udanej zabawy. Uważam dzisiejszy maraton za otwarty” – przemawiał Jacek Kołodziej.

„Ze swojej strony życzę wszystkim udanej zabawy, bawcie się dobrze i zaczynamy!” – dodał Maciej Kiełbowski.

Maraton mógł się odbyć dzięki wsparciu z Ministerstwa Sportu –„Zaprosiliśmy wszystkich uczestników na drugą edycję takiego programu 'Sport dla wszystkich’. Dostaliśmy na to dotację z Ministerstwa Sportu. Pierwsza część to był półmaraton, który odbył się w Końskich. Druga część jest dziś i jest to maraton. Polega to na tym by wszyscy uczestnicy przepłynęli łączny dystans 42 kilometrów. W tych zawodach biorą udział dzieci i dorośli, nie ma ograniczeń wiekowych” – opowiada nam Marek Jędrasik, jeden z organizatorów sportowej imprezy.

Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali pamiątkowe medale, dyplomy oraz breloczki, a drużyny zorganizowane także pamiątkowy puchar. Dla najmłodszego i najstarszego pływaka przygotowano specjalne nagrody niespodzianki. Maraton zakończył się pełnym sukcesem, bo jego 119 uczestników przepłynęło pełen dystans, w czasie 2 godzin 11 minut i 55 sekund.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *