REKLAMA

Wielkie zainteresowanie akcją 'Drzewka za surowce’! [wideo, zdjęcia]

Około trzech tysięcy sadzonek drzew, krzewów i roślin ozdobnych Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Końskich w piątek rozdało mieszkańcom w zamian za surowce wtórne: zużyte baterie, plastikowe butelki oraz zgniecione puszki. By skorzystać z tej wymiany do Parku Miejskiego przybyło mnóstwo osób! IV edycja akcji „Drzewka za surowce” okazała się ogromnym sukcesem. 

REKLAMA

„Pierwsze wizyty tutaj pojawiły się wraz z rozstawianiem tych stoisk przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Widać było, że będzie to rok wyjątkowy pod tym względem i jest wyjątkowy też pod innym względem. Mamy do czynienia z naprawdę masową skalą, bo jeżeli w trzech do tej pory akcjach rozdaliśmy około czterech tysięcy sadzonek, a w tym roku jednorazowo około trzech tysięcy to pokazuje to rosnącą skalę tego zjawiska i nie wydaje mi się by jakiekolwiek drzewko, czy sadzonka zostały na tym placu, bo ilość osób zainteresowanych jest bardzo duża” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Akcję, którą burmistrz Końskich objął swoim honorowym patronatem zorganizowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich wraz z innymi gminnymi jednostkami. Do rozdania było trzy tysiące drzew i krzewów. Około 1200 sadzonek to darowizny ze strony Nadleśnictw: Barycz, Stąporków, Daleszyce i Radoszyce – to między innymi drzewka takie jak brzozy, dęby, sosny, czy buki. Poza tym  przedstawiciele nadleśnictw pojawili się na finale akcji ze swoimi edukacyjnymi stoiskami.

REKLAMA

Pozostałe rośliny były to drzewa owocowe takie jak czereśnie, wiśnie, jabłonie i śliwy, a także różnego rodzaju krzewy. By otrzymać sadzonkę należało oddać: 10 zużytych baterii lub 10 plastikowych butelek typu PET lub 10 zgniecionych puszek. Z możliwości tej skorzystało naprawdę bardzo wielu konecczan:

„Przyniosłam wraz z mężem baterie, a odebrała wiśnię i jabłoń. Drzewka znajdą się u nas na działce w Końskich. To naprawdę bardzo fajna akcja” – mówi nam pani Anna.

„Przyniosłyśmy butelki plastikowe i baterie. Drzewka posadzimy, może w lesie, może na podwórku „ – opowiadały Marta i Magda, uczennice jednej z koneckich szkół podstawowych.

Na miejscu pojawiło się także wielu przedszkolaków. Głównie dla nich gry i animacje związane z ekologią prowadzili przedstawiciele Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

Tak wielkie zainteresowanie mieszkańców piątkowym wydarzeniem sprawiło, że już dziś władze gminy Końskie zapowiadają kontynuację akcji w przyszłych latach –„Trzy tysiące drzew i krzewów tylko w tym roku trafi na podwórka, działki, takie grunty, które do tej pory były puste i jałowe. Myślę, że to będzie fajny prognostyk na lata następne i na następne akcje tego typu” – zapewnia burmistrz Obratański.

Tej deklaracji wypada tylko przyklasnąć. Miejmy nadzieję, że kolejne edycje będą oznaczać jeszcze więcej nasadzeń drzew i roślin w naszym regionie.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Wielkie zainteresowanie akcją 'Drzewka za surowce’! [wideo, zdjęcia]

  1. […] za surowce”, którą organizuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Końskich (TUTAJ relacja). Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Końskich i okolicy. Podczas akcji […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *