REKLAMA

Wiemy jak będą wyglądać alejki w koneckim parku [wideo]

Rewitalizacja Parku Miejskiego w Końskich zaplanowana jest na jeszcze niemal cały obecny rok. Prace na miejscu ciągle trwają i dokonywane zmiany nabierają kształtu. Dowiadujemy się choćby jak mają wyglądać aleje w tym ukochanym przez konecczan miejscu spacerowym. 

REKLAMA

Mimo zimowej aury roboty trwają zgodnie z planem  –„Harmonogram jest ściśle przestrzegany i nawet aura zimowa nie przeszkadza wykonawcy. Zwłaszcza, że te roboty, które są możliwe do wykonania nawet przy opadach śniegu, czy niskich temperaturach to są wykonywane. Widać, że doświadczona w tej dziedzinie firma z tym sobie radzi”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Wiadomo już także jak będą przebiegać i jak będą wyglądać parkowe alejki, o czym ponownie burmistrz Obratański:

REKLAMA

„Kluczowe kwestie dotyczą wytyczenia nowych alejek, wykorytowania miejsc pod tymi alejkami i utwardzenia ich. Większość alejek parkowych będzie miała nawierzchnię przepuszczalną, nawierzchnię najbardziej polecaną przez miłośników parków i ekologów, czyli tłuczniową. Z drobnym hangresem, takim rodzajem kruszywa przyjaznym dla stóp i dla przyrody. Natomiast kluczowe trakty komunikacyjne otrzymają nawierzchnię bardziej przyjazne dla tych, którzy w eleganckim obuwiu chcą dotrzeć do instytucji. Droga od bramy wjazdowej w ulicy Zamkowej do ulicy Sportowej pozostanie w nawierzchni asfaltowej, chociaż będzie przebudowana i nieco zwężona. A kluczowa oś północ-południe, czyli  od ulicy Mieszka I do Parku Miejski, w którym krzyżuje się z alejką wschód-zachód, ona będzie miała nawierzchnie granitową”

Co ciekawe alejki z kruszywa często będą mijać drzewa obustronnymi łukami. Początkowo rośliny znajdujące się na drodze alejek miały zniknąć, ale po protestach mieszkańców zdecydowano je oszczędzić  Łącznie wyciętych zostanie więc tylko około 40 drzew, zamiast planowanych 300.

Prace w Parku Miejskim w Końskich mają być zakończone do połowy grudnia 2022 roku. Ich koszt to blisko 11,5 mln złotych, a aż 7,5 mln z tej kwoty pochodzi z funduszy Unii Europejskiej. Roboty wykonuje firma Park-M Poland ze Starego Sącza.

REKLAMA

8 thoughts on “Wiemy jak będą wyglądać alejki w koneckim parku [wideo]

 1. Mieszkaniec pisze:

  1. Alejki z tłucznia? Żeby takie alejki się utrzymały to by musieli wprowadzić całkowity zakaz dla samocjodów. Ale co w takim razie z opróżnianiem koszy na smieci, odśnieżaniem, pracami pielęgnacyjnymi w parku?
  2. Wytyczanie scieżek? Jeśli to zrobią sensownie to bedzie dobrze. Jeżeli nie to ludzie sobie sami wydeptają własne. 🙂

 2. M72 pisze:

  Już widzę tłumy rodzin z dziećmi z 500+ jak miło spędzają czas w parku.

 3. Janek pisze:

  Po co tyle alejek , chyba że trzeba na coś wydać kasę.

 4. zbigut pisze:

  no i wyjdzie pomieszanie z poplątaniem: żwir, granit, asfalt architekci naprawdę musieli długo myślec

 5. obywatel pisze:

  Do Konecczanin , Bykowe to niech najpierw Twój Jarek zapłaci, i to dziesięciokrotnie większe niż zwykły kawaler, adekwatnie do wynagrodzenia

 6. konecczanin pisze:

  Istnieje duże prawdopodobieństwo że agresywna młodzież z 500+ po obejrzeniu TVP Info zacznie niszczyć park w ramach rozrywki jaką zapewnią im bezrobotni rodzice na zasiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *