REKLAMA

Wilczkowice i Podlesie też zyskają na Polskim Ładzie [zdjęcia]

Umowy z wykonawcami placu rekreacyjnego w miejscowości Podlesie oraz przebudowy remizy w Wilczkowicach w gminie Radoszyce zostały podpisane. To kolejne projekty, które ten samorząd wykona dzięki dofinansowaniu z „Polskiego Ładu”. 

REKLAMA

24 kwietnia zostały podpisane kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. W ramach tego zadania w Podlesiu zostanie wykonana rewitalizacja placu (projekt obejmuje plac zabaw wraz z siłownią plenerową, altana i boisko wielofunkcyjne oraz wiele innych działań).

REKLAMA

Projekt obejmuje następujące elementy: plac zabaw wraz z elementami siłowni plenerowej m.in.:

– karuzela tarczowa

– huśtawka podwójna

– zjazd linowy

– huśtawka ważka podwójna

– bujak piesek

– orbitrek

– narciarz wolnostojący

Powstanie tam też drewniana altana. Altana zostanie również wyposażona w stoły i ławy. W ramach projektu przewidziane jest także boisko wielofunkcyjne o nawierzchni ze sztucznej trawy, o wymiarach 42,00×21,00m (plus strefy bezpieczeństwa po 3,0m)

Natomiast w Wilczkowicach zrealizowana będzie inwestycja polegająca na rozbudowie i przebudowie budynku użyteczności publicznej, gdzie większość będzie zajmować świetlica oraz pomieszczenia z przeznaczone dla OSP Wilczkowice.

Inwestycja która była tak długo wyczekiwana przez strażaków i mieszkańców to „Modernizacja infrastruktury kulturalnej i społecznej wraz z rewitalizacją obszarów miejskich i zdegradowanych”. Polegała będzie na rozbudowie i przebudowie budynku użyteczności publicznej, gdzie większość będzie zajmować świetlica oraz pomieszczenia z przeznaczone dla OSP Wilczkowice. Wiodącym celem tej inwestycji jest powstanie centrum kulturalnego miejscowości, poprawa warunków pracy strażaków, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa gminy.

W tym dniu gmina Radoszyce gościła posłankę na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Agatę Wojtyszek radną Rady Miejskiej Wiesławę Król, sołtysów, a przede wszystkim mieszkańców, którzy wspólnie z gospodarzem gminy Michałem Pękalą rozmawiali o wspomnianych projektach i planach na przyszłość.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *