REKLAMA

Wiosna, wiosna tak piękna, radosna! Koneckie przedszkolaki powitały porę roku [wideo, zdjęcia]

Przedszkolaki z samorządowych placówek mieszczących się w Końskich podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego w piątek w Parku Miejskim powitały wiosnę! Nie zabrakło pięknych piosenek, recytacji wierszy oraz szalonych tańców. 

REKLAMA

Tegoroczne powitanie wiosny zostało zorganizowane przez społeczność Przedszkola nr 6 w Końskich, a krótką uroczystość poprowadziły nauczycielki przedszkolne Ewa Kurek oraz Wioletta Grabarczyk. Całe wydarzenie zorganizowano wokół fontanny miejskiej w parku.

Przed godziną 11:00 na miejsce przybyły dzieci z koneckich przedszkoli nr 2, 3, 4, 6 oraz Zespołu Przedszkolnego, który łączy przedszkole 1 i 5. Każda grupa miała do wykonania artystyczne zadanie. I tak usłyszeliśmy wiosenne wiersze, piosenki nawołujące do przyjścia wiosny, a wraz z nią ciepłej pogody. Zobaczyliśmy także wspaniałe tańce.

REKLAMA

Na miejscu obecni byli także przedstawiciele władzy: burmistrz Krzysztof Obratański oraz jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, a także naczelnik edukacji Krystyna Milczarek.

Kulminacyjnym momentem było wysłanie w niebo, wraz z przesłaniem pokoju, balonów w niebiesko-żółtych barwach. Miał to być symbol solidarności ze wszystkimi ukraińskimi dziećmi w ciężkim czasie wojny.

W naszej relacji wideo zobaczycie przebieg przywitania wiosny w Końskich, wraz z fragmentami występów artystycznych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *