REKLAMA

Wniosek złożony. Gowarczów będzie miastem!

W czwartek wójt Gminy Gowarczów Stanisław Pacocha osobiście złożył w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach wniosek Rady Gminy Gowarczów o nadanie miejscowości Gowarczów statusu miasta. Wniosek kierowany jest do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem Wojewody Świętokrzyskiego. To tak naprawdę oznacza, że od 1 stycznia 2024 roku Gowarczów stanie się miastem. 

REKLAMA

W podsumowaniu złożonego wniosku zawarto następujące uzasadnienie: Gowarczów spełnia wszystkie cechy ośrodka miejskiego. Jest głównym węzłem komunikacyjnym, centrum handlowo-usługowym oraz wiodącym ośrodkiem administracyjnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym i turystycznym na terenie gminy. Dzięki dużym nakładom inwestycyjnym w infrastrukturę techniczną i społeczną na przestrzeni ostatnich lat Gowarczów zmienił swoje oblicze i posiada warunki do dalszego rozwoju.

REKLAMA

Rada Gminy Gowarczów wyraża nadzieję, że przedstawione uzasadnienie, uwzględniające przesłanki historyczne, kulturowe, społeczno-gospodarcze, aktualny stan infrastruktury technicznej, układ urbanistyczny oraz rozwój gospodarczy, stanowić będzie ważny argument w podjęciu pozytywnej decyzji. Mieszkańcy gminy Gowarczów w konsultacjach poparli inicjatywę.

Osobiste złożenie wniosku przez wójta, było też okazją do spotkania i rozmowy z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem.

REKLAMA

One thought on “Wniosek złożony. Gowarczów będzie miastem!

  1. zzz pisze:

    bez obrazy ale jakie to miasto ,a i tak w porównaniu do końskich sporo się dzieje ,jeżeli chodzi o kulturę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *