REKLAMA

Wójt Henryk Konieczny podsumowuje 2023 w swojej gminie [wideo]

W styczniu podsumowujemy z samorządowcami naszego regionu miniony rok w ich gminach i pytamy o to co zadzieje się w najbliższych miesiącach. Tym razem o tym co głównie w sferze inwestycyjnej działo się na terenie gminy Fałków oraz o tym co będzie się działo opowiadał nam wójt Henryk Konieczny.

REKLAMA

tkn24.pl: Jaki to był rok dla gminy Fałków pod względem inwestycyjnym?
Henryk Konieczny: 
„Konsumowaliśmy w tamtym roku środki, szczególnie z Polskiego Ładu. Tu były prowadzone inwestycje drogowe, była budowa przedszkola, które w tym roku chcemy przekazać do użytku. Była prowadzona też dokumentacja na kanalizację zbiorczą dla kilku miejscowości, budowy parkingów były też prowadzone. W tym czasie też dbaliśmy o to by sprzęt na zimę były zakupiony: posypywarka do niszczenia gołoledzi, przyczepa dla oczyszczalni ścieków. Zakupiliśmy też wóz strażacki do OSP Czermno”


tkn24.pl:  Co zatem w planach na nowy rok? Jakich inwestycji możemy się spodziewać?
Henryk Konieczny:
„My praktycznie rozpisaliśmy przetargi na ten rok w grudniu tamtego roku. To olbrzymie przetargi wartości kilkunastu milionów złotych. Tam są środki z Polskiego Ładu wykorzystane w wysokości 8 mln złotych. To będzie przeznaczone na budowę około 15 kilometrów dróg, około 100 opraw oświetlenie LED i 90 lamp oświetlenia fotowoltaicznego. W tych przetargach zaplanowaliśmy nowe miejsca postojowe przy budynkach użyteczności publicznej. Dokończona będzie dokumentacja na budowę kanalizacji zbiorczej w kilku miejscowościach, oddamy budynek przedszkola, a jesteśmy w trakcie robienia dokumentacji na dzienny pobyt żłobkowy dla 16 dzieci z terenu gminy […] Wartość tych inwestycji na ten rok to około 15 milionów złotych. Przetargi się rozstrzygnęły bardzo dobrze – tak, że będziemy mogli kolejne rzeczy do zrobienia planować” 

REKLAMA

Całą rozmowę znajdziecie w materiale wideo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *