REKLAMA

WOŚP w Końskich. Będzie światełko do nieba, morsowanie, spot aut i licytacja! [wideo, zdjęcia]

Już w niedzielę cała Polska ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przed nami jubileuszowy 30 finał WOŚP, tym razem dla poprawy dziecięcej okulistyki w kraju. Z fundacją Jurka Owsiaka zagrają także Końskie pod wodzą sztabu zorganizowanego przez Krzysztofa Kowalskiego w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. Co ważne: po roku przerwy czekają nas stacjonarne licytacje oraz światełko do nieba. W te pierwsze włącza się także Urząd Miasta i Gminy w Końskich przekazując oryginalne gadżety. Kto nie chce stacjonarnie może nasz sztab wesprzeć internetowo na licytacjach prowadzonych w serwisie allegro pod loginem Kogutex – TUTAJ

REKLAMA

„Mamy na aukcji tort od państwa Waligórskich, mamy noclegi nad Czarną, mamy przepiękny obrus, mamy grafikę, drzeworyty, gadżety wośpowskie. To wszystko się licytuje na allegro i są tam już pewne wyniki” – mówi nam Krzysztof Kowalski, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Końskich.

Również mieszkańcy sami z siebie organizują imprezy towarzyszące orkiestrze. I tak o godzinie 12:00 w zbiorniku wodnym w Starej Kuźnicy można pomorsować dla orkiestry, a o 15:00 na Parkingu Tesco będzie miał miejsce spot miłośników motoryzacji. Natomiast o 14:00 na stadionie OSiR wolontariusze będą obecnie podczas piłkarskiego test meczu, który organizuje Neptun Końskie. Zachęcamy do odwiedzania i wspierania orkiestry.

REKLAMA

Krzysztof Kowalski prezentuje gadżety przeznaczone do stacjonarnej licytacji

O 17:00 wystartują wspomniane aukcje w Egipcjance przy ulicy Mieszka I 4 – „Zapraszamy w niedzielę, w dzień finału, czyli 30 stycznia o godzinie 17:00 na otwartą aukcję, która odbędzie się w Domu Kultury w Końskich, jeszcze przy ulicy Mieszka I 4, czyli w Egipcjance. O 17:00 będziemy licytować tego kolegę – tradycyjny misiek wośpowski z Końskich. Będzie licytowany następny tort od Państwa Waligórskich, ale i pewna niespodzianka – otrzymaliśmy oryginalne okulary od Jurka Owsiaka z certyfikatem. Są to oprawki do wykorzystania u optyka, czyli można sobie szkła zamontować i mieć takie same okulary jak Jurek Owsiak” – wymienia Krzysztof Kowalski.

Głośno wsparcie dla orkiestry w tym roku manifestuje też miasto i gmina Końskie. Burmistrz Krzysztof Obratański zachęca do licytowania ciekawych gadżetów – „To nie jest przypadek, że w Miejsko-Gminnym Domu Kultury jest sztab tej orkiestry i że tam prowadzi się najważniejsze wydarzenia związane z akcją. Przed Państwem są skromne gadżety przekazane przez gminę Końskie na licytację na niedzielę, podczas której będzie gala Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To kalendarze gminy Końskie i inne drobne rzeczy charakterystyczne dla nas. Mam nadzieję, że znajdą swoich nabywców i wspomogą kasę wielkiej orkiestry”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Wśród gadżetów wyróżnia się unikatowy, wypuszczony w ograniczonym nakładzie kalendarz z fotografiami z naszego regionu  „Kalendarz jest bardzo atrakcyjny, bo oparty jest na zdjęciach dobranych sezonowo dla każdego miesiąca, ale zdjęciach z miasta i gminy Końskie” – dodaje Obratański.

W licytowanych paczkach znajdzie się także między innymi album Misja. Ksiądz Marceli Prawica.

Burmistrzowie Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński ze wsparciem dla orkiestry

Z uwagi na pandemię na licytację zapraszane są osoby, które realnie chcą licytować. Z powodu rządowych obostrzeń do sali może wejść tylko ograniczona liczba osób i dlatego organizatorzy proszą o przybycie tylko realnie zainteresowanych zakupieniem przedmiotów. Natomiast każdy chcący wyrazić solidarność z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy może przybyć do Parku Miejskiego w Końskich o godzinie 20:00 na tradycyjne Światełko do Nieba„O godzinie 20:00 zapraszamy mieszkańców, wolontariuszy, osoby chętne do przybycia przed Dom Kultury. Będzie tradycyjne światełko do nieba. W tym roku troszkę nietypowo, tak jak to dawniej bywało: zapraszamy z własnym źródłem światła – czy to będzie telefon, świeczka czy cokolwiek innego. Będziemy też mieli do rozdania trochę zimnych ogni dla osób, które przybędą bez źródła światła oraz dwie niewielkie kilkumetrowe fontanny – fajerwerki, ale ciche, bez huku” – opowiada szef koneckiego sztabu WOŚP.

Przypominamy, że wydarzenia orkiestrowe będą w weekend miały miejsce także w innych miejscowościach naszego powiatu. Działa u nas bowiem pięć sztabów: w Miedzierzy, Stąporkowie, Radoszycach, Gowarczowie oraz wspomniany z Końskich. Zapowiedzi wszystkich wydarzeń znajdziecie u nas w działach odpowiednich gmin.

Zdjęcia niektórych artykułów przeznaczonych do stacjonarnej licytacji w Końskich:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *