REKLAMA

Wręczali koperty, które mogą uratować życie [zdjęcia]

W środę 6 grudnia na ulicach Końskich można było spotkać uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, którzy rozdawali koperty życia. Członkowie projektu „Chcę żyć!” wręczyli tego dnia ponad 1000 pakietów.

REKLAMA

Projekt społeczny „Chcę żyć!” organizują uczniowie II LO w Końskich w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii, a ich celem jest pomoc seniorom i osobom chorującym przewlekle.

REKLAMA

„W sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia kluczowa jest szybka pomoc ratownika medycznego. Trudno uzyskać niezbędne informacje o poszkodowanym, gdy nie ma z nim kontaktu. Z pomocą przychodzą koperty, w których znajduje się karta z najistotniejszymi danymi o stanie zdrowia danej osoby, takimi jak alergie, stale przyjmowane leki czy przebyte choroby. Kopertę w woreczku strunowym wkładamy na górną półkę drzwi lodówki, a magnes z logiem projektu powinien znajdować się na drzwiach lodówki, czyli w widocznym miejscu które znajduje się w prawie każdym domu” – tłumaczy Zuzanna Boba, jedna z uczestniczek projektu.

W Mikołajki w parku i na ulicach Końskich można było spotkać członków programu przebranych za pomocników świętego Mikołaja. Rozdawali przechodniom koperty, które znaczą dużo więcej niż niejeden prezent, ponieważ mogą uratować życie. Tego dnia młodzież wręczyła ponad 1000 pakietów.

Zdjęcia (archiwum II LO w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *