REKLAMA

Wygrali I etap turnieju 'Patrol Roku’. Teraz będą rywalizować na szczeblu wojewódzkim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz komisariatów w Radoszycach i Stąporkowie zmagali się o miano najlepszego policjanta patrolowo-interwencyjnego tutejszej jednostki. Zwycięzcy przystąpią do zawodów II stopnia i będą reprezentować konecką jednostkę na szczeblu wojewódzkim.

REKLAMA

We wtorek o godz. 9.00 w Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Końskich rozpoczęły się zmagania I stopnia XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

REKLAMA

Policjanci przystąpili do trzech konkurencji. Pierwszą z nich był test wiedzy zawodowej trwający 40 minut i składający się z 40 pytań. Druga konkurencja dotyczyła udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie policjanci m.in. musieli pomóc osobie, która ma ranę postrzałową klatki piersiowej czy przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową pod czujnym okiem ratownika medycznego Anny Siemieniec, prezesa Ratownictwa Wodnego RP Oddział w Końskich. Trzecia zaś dotyczyła stosowania technik obezwładniania osób.

Podczas zawodów wyłoniono dwóch najlepszych policjantów: st. post. Michała Patrzykąta oraz post. Mikołaja Barana z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Mundurowi przystąpią do zawodów II stopnia i będą reprezentować konecką jednostkę na szczeblu wojewódzkim.

Zdjęcia (policja):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *