REKLAMA

Wyremontowano mosty między Końskimi a Gowarczowem [wideo, zdjęcia]

Pod koniec 2020 roku zakończyła się inwestycja na drodze wojewódzkiej 728 między Końskimi a Gowarczowem polegająca na budowie dwóch nowych mostów nad rzekami Młynkowską oraz Drzewiczką. Przedstawiamy Państwu efekty prac.

REKLAMA

O stanie starych mostów jakiś czas po rozpoczęciu prac budowlanych nad nowymi obiektami opowiadał nam Karol Rożek, Zastępca Dyrektora ds. Przygotowania i Realizacji Inwestycji Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach –”Ekspertyzy wykazały, że obiekty, które są nie nadają się do wzmocnienia, w związku z tym są wyburzane i powstaną nowe obiekty” – mówił nam Karol Rożek.

Za łącznie niemal 12 milionów złotych powstały więc dwa nowe mosty. Przez około pół roku wiązało się to z utrudnieniami drogowymi w postaci konieczności poruszania się ruchem wahadłowym.

REKLAMA

Most w miejscowości Morzywół położony jest nad rzeką Drzewiczką. Koszt inwestycji to ponad 7 milionów 270 tysięcy złotych. Zadanie zrealizowała firma KAMI.

Kolejny most budowany w ramach tej inwestycji położony jest w miejscowości Kornica na odcinku między Końskimi a Baryczą. Przepływa pod nim rzeka Młynkowska. W wyniku przetargu zadanie kosztowało ponad 4,5 miliona złotych, a wykonawcą było przedsiębiorstwo SALTOR.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *