REKLAMA

Wystartowały ferie z Domem Kultury w Końskich! [wideo, zdjęcia]

W województwie świętokrzyskim rozpoczęły się ferie zimowe. Z tej okazji Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich przygotował dla dzieci od 7. roku życia szereg zajęć. Pierwszego dnia ferii w ośrodku kultury zorganizowano warsztaty plastyczno-muzyczne.

REKLAMA

Warsztaty plastyczne prowadziła Kamila Dobrowolska, natomiast muzyczną część zajęć poprowadzili Maciej Lisowski i Roman Cieślak. Na każdy z turnusów zapisało się 30 dzieci. Zainteresowanie feriami z MGDK Końskie było tak wielkie, że już w drugim dniu zapisów wszystkie miejsca zostały zapełnione.

Dzieci biorące udział w zajęciach zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza z nich rysowała i malowała swoje prace pod czujnym okiem instruktorki Kamili Dobrowolskiej –„Mamy w pracowni zajęcia plastyczne. Dzieci wykonują prace pod tytułem „Fantastyczny świat, w którym chciałbym się znaleźć”. Jak skończymy to przyjdzie następna grupa, która będzie wykonywać to samo” – opowiadała nam Kamila Dobrowolska.

REKLAMA

Druga grupa również bawiła się wyśmienicie. O innowacyjne zajęcia muzyczne zapytaliśmy instruktora Macieja Lisowskiego –„Na naszych dzisiejszych zajęciach mamy konecki Voice of Kids. Oj dzieje się!” – mówił nam Maciej Lisowski.

Spytaliśmy uczestników także o to, dlaczego wybrali ferie z MGDK Końskie oraz jak im się podobają zajęcia:

” Nie chce mi się nudzić samemu w domu, a tutaj jest bardzo fajnie. Dużo energii, dużo przyjaciół, mogę się pobawić” – opowiadał nam Kuba, który już po raz trzeci spędza ferie z ośrodkiem kultury.

„Mi się bardzo podoba, bo bardzo lubię plastykę” – mówi nam Dominika, która pierwszy raz jest na zajęciach z Domem Kultury.

„Mi też się podoba, bo ja lubię rysować i ogólnie to jest moja pasja” – mówiła nam Gabrysia, która już trzeci rok uczestniczy w feriach MGDK Końskie.

Pierwszy turnus zakończy się w piątek 31 stycznia, natomiast drugi będzie trwał od 3 do 7 lutego. Na drugi tydzień ferii kolejne dzieci wezmą udział w takich samych zajęciach, jak te podczas pierwszego turnusu. Na uczestników czekają jeszcze wyjazd do kina, warsztaty kulinarne, zajęcia ceramiczne, zwiedzanie Urzędu Miasta i Gminy Końskie oraz spotkanie z burmistrzem, a zwieńczeniem tygodnia będzie bal karnawałowy, na którym wystąpi gość specjalny, iluzjonista z Krakowa Andrzej Fidziński.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *